VTEK nenagrinės Švietimo ir mokslo ministrės A. Pitrėnienės elgesio (0)

Audronė Pitrėnienė | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Audronė Pitrėnienė | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Komisija nusprendė, jog nėra teisinio pagrindo pradėti tyrimą dėl Švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės elgesio atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymui.

Naujienų portale „Delfi“ 2016 m. sausio 25 d. pasirodžiusioje publikacijoje „Į Londoną ministrė pasiėmė ir sutuoktinį“ – teigta, jog Švietimo ir mokslo ministrė praėjusią savaitę į Jungtinėje Karalystėje vykusį Pasaulio švietimo forumą išvyko kartu su savo sutuoktiniu Aurelijumi Pitrėnu.

Komisija įvertino žiniasklaidoje šiuo klausimu skelbtą informaciją, o taip pat Švietimo ir mokslo ministerijos bei pačios ministrės pateiktus dokumentus. Nustatyta, kad A. Pitrėnienė minėtoje situacijoje nepasinaudojo tarnybine padėtimi asmeninei naudai gauti, kadangi už sutuoktinio kelionės išlaidas sumokėjo pati iš asmeninių lėšų. Taip pat Komisija neturi duomenų, kad ministrė šiuo atveju būtų priėmusi kokius nors sprendimus dėl savo sutuoktinio, todėl šiuo atveju interesų konfliktas jai nekilo.

Komisija primena, jog valstybės politikams yra keliami itin aukšti tarnybinės etikos reikalavimai, todėl rekomenduoja Švietimo ir mokslo ministrei ateityje elgtis taip, kad visuomenei nė nekiltų abejonių dėl interesų konflikto buvimo galimybės. Taip, kaip tai numato Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė