Kaimo plėtros programų prioritetai – smulkiesiems ir vidutiniams ūkiams (0)

zeme1_zum.lt

zum.lt nuotr.

Žemės ūkio ministerija kartu su socialiniais partneriais siekia, kad naujosios Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos priemonių projektų atrankos kriterijai būtų kuo paprastesni, aiškesni ir kuo daugiau kaimo žmonių galėtų pasinaudoti ES parama.

Už nuolatinę šios programos įgyvendinimo priežiūrą atsakingo Stebėsenos komiteto, sudaryto iš Žemės ūkio ir kitų ministerijų pareigūnų, žemdirbių savivaldos, nevyriausybinių organizacijų atstovų, posėdyje buvo apžvelgti ne tik pirmieji programos įgyvendinimo rezultatai, bet ir diskutuota dėl įvairių jos priemonių projektų atrankos kriterijų.

Paraiškos gauti paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos priemones buvo pradėtos rinkti jau 2014 metų pabaigoje. Šiuo metu prašoma paramos suma sudaro 46 proc. iš viso programai skirtos sumos, patvirtinta paramos suma sudaro 174,83 mln. Eur arba 8 proc. visų programai skirtų lėšų. Pareiškėjams jau išmokėtos ir pirmosios paramos lėšos pagal priemones „Išmokos už vietoves, kuriose esama gamtinių ir kitokių specifinių kliūčių“, „Investicijos į materialųjį turtą“, „Ūkio ir verslo plėtra“ ir kt.

„Metų pabaigoje peržvelgėme esamą situaciją ir pamatėme, kad vis dėlto reikia koreguoti paraiškų rinkimo grafiką“, – pristatydama šiemetinius planus sakė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Artimiausi šių metų paraiškų priėmimai – jau vasario ir kovo mėnesį.

Vasario mėn. pareiškėjai galės kreiptis paramos asbestinių stogų dangos keitimui, miško veisimui, miškams padarytos žalos prevencijai ir atlyginimui, biodujų gamybai iš žemės ūkio ir kitų atliekų.

Kovo mėn. pareiškėjai galės teikti paraiškas gauti paramą pagal priemones „Parama profesiniam mokymui ir įgūdžiams įgyti“, „Parama pasinaudoti konsultavimo paslaugomis“, „Parama žemės ūkio vandentvarkai“.

Posėdyje ypač daug dėmesio skirta populiariajai priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklai „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“. Kadangi programos prioritetas – sustiprinti smulkius ir vidutinius ūkius, po daugelio diskusijų su socialiniais partneriais ir EK nutarta, kad bus surengti du atskiri paraiškų šaukimai.

Kovo mėnesį įvyks šaukimas tiems pareiškėjams, kurių ūkio ekonominis dydis, išreikštas produkcijos standartine verte, yra nuo 8 000 Eur iki 50 000 Eur. Šių pareiškėjų, siekiančių iki 50 tūkst. Eur dydžio vadinamosios supaprastintosios paramos, projektams yra numatyti specialūs atrankos kriterijai. Kitas šios priemonės paraiškų priėmimas turėtų vykti nuo balandžio vidurio iki birželio mėn. vidurio jau bendrai visiems pareiškėjams, nepriklausomai nuo jų ūkio dydžio – čia irgi bus savi projektų atrankos kriterijai.

Nors Europos Komisijos (EK) atstovai šįkart nedalyvavo  posėdyje, tačiau jie savo pastebėjimus dėl atrankos kriterijų atsiuntė raštu. EK ypač domisi, kaip Lietuva paskirsto paramą tarp smulkiųjų ir stambiųjų ūkių, prašo pateikti informaciją ir jau įvertintų projektų, susijusių su investicijomis į žemės ūkio valdas, analizę. EK teigia, kad svarbu neužmiršti, jog projektų atrankos kriterijai atitiktų programos strategines nuostatas: prioritetus smulkiesiems ir vidutiniams ūkiams, aplinkosaugos aspektus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė