„Pingpongas“, kurio žiūrovai – rinkėjai… (pirmadienio mintys) (1)

Česlovas Iškauskas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Česlovas Iškauskas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Maždaug po 9 mėnesių Lietuva pagimdys naują Seimą. Vyks rinkimai į Seimą. Politinės jėgos grupuojasi ir renkasi priemones, kaip įtikti rinkėjams. Visus čia lenkia socialdemokratai, šaudantys iš sunkiųjų pabūklų. Štai jie skelbia didinsią pensijas, ir nuo naujų metų išties pensininkas gauna 8 eurais daugiau. Bet jos augs ir toliau, sako premjeras. Opozicija jam atkerta: iš ko? Juk 2016 m. biudžete lėšų tam nenumatyta.

Seimo narys, buvęs 15-os Vyriausybės socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Dagys internetinės TV laidai „Savaitės pjūvis“ sakė, kad pensijų reforma buvo numatyta prieš 4 metus, ir iki šiol nieko nenuveikta. 2012 m. draudžiamose pajamose pensijos sudarė 47 proc., dabar – 42 proc. Tad santykinai pensijos lyginamasis „svoris“ mažėja, o ir finansavimo šaltinio nėra, tad tas 8 eurų padidinimas tėra lašas jūroje.

Žinoma, dabartinė valdančioji dauguma griežia dantį ant buvusių valdžioje dešiniųjų, čia nieko stebėtino nėra. Bet nuo tų pagiežingų diskusijų jokios naudos paprastam rinkėjui, šiuokart – pensininkui. Socialdemokratai vėl pasirinko kelią, kurį opozicija vadina rinkiminiais triukais.

***

Dar vienas „triukas“. Lyg tyčia artėjant rinkimams vėl kilo nesutarimų dėl statomos Astravo AE. Kai pretenzijos Rusijos ir Baltarusijos statybininkams dėl jėgainės saugumo keliamos tarptautiniu lygmeniu, tai suprantama: juk Astravas tėra už kokių 50 km nuo Vilniaus, radioaktyvias medžiagas Nėris neš link Lietuvos. Bet vėl dvi didžiausios politinės jėgos pasirinko viena kitos baksnojimo būdą. Opozicija kaltina Vyriausybę, kad ši neprotestuoja prieš nesaugias AE technologijas ir lyg sutinka, jog elektros energiją galima bus pirkti iš būsimos Astravo elektrinės. Paskelbtas buvusių šalies vadovų ir trijų partijų pareiškimas, kuriame pabrėžiama, jog „AE prijungta prie jau esančių galingų į Visaginą nutiestų ir ketinamų į Kruonį tiesti elektros perdavimo linijų, tad ten pagaminta elektros energija nevaldomai užtvindys mūsų šalį su visokeriopais ekonominiais bei politiniais padariniais“.

Socialdemokratų pasiųstas užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius išpučia krūtinę: šį pareiškimą dėl Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės reikėtų adresuoti praėjusiai Vyriausybei, nes jos statyba pradėta dar 2009 metais, pareiškė jis BNS. „Aš galiu lygiai taip pat sėkmingai kreiptis į buvusią Vyriausybę, kai prieš septynerius metus buvo parinkta Astravo aikštelė ir pradėti statybos darbai, kurie dabar jau įsibėgėję“, – sakė ministras. Jis pridūrė, kad nuo 2012 metų dirbanti dabartinė Vyriausybė „deda pastangas“, kad statoma elektrinė būtų saugesnė.

Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus ir kiti buvę lyderiai bei dabartiniai politikai tvirtina, kad dėl elektrinės saugumo iki šiol tvyro tarptautinė tyla, o Vyriausybė su ta tyla susigyveno, nors „AE klausimą turėtų kelti į tarptautinių diskusijų lygį“. Ar su tuo L. Linkevičius nesutinka? Ar tarpusavio priekaištai netampa gera dirva iš Rytų sklindančiam informaciniam karui skatinti politines peštynes?

Ko gero, jei ne artėjantys rinkimai, dabartinė valdančioji dauguma rinkėjų akivaizdoje nežaistų propagandinio „pingpongo“…

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė