Ketvirtadaliu mažės šilumos energijos iš SGD terminalo tiekimo sąnaudos (0)

„Independence“ | emin.lt nuotr.

„Independence“ | emin.lt nuotr.

Sausio 25 dieną Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius spaudos konferencijos metu pristatė pasiektus susitarimus derybose su Norvegijos bendrove „Statoil“ dėl suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) tiekimo Lietuvai sąlygų pakeitimo.

„Derybose su dujas Klaipėdos SGD terminalui tiekiančia kompanija „Statoil“ pasiekėme Lietuvos vartotojams palankų susitarimą, kuris leis maždaug ketvirtadaliu sumažinti šilumos energijos iš SGD terminalo tiekimo sąnaudas“, – sakė premjeras A. Butkevičius. 

Vyriausybės vadovo teigimu, derybose su „Statoil“ susitarta dėl SGD kainos formulės pakeitimo, kuris leis tiekimo iš Klaipėdos terminalo kaštus gyventojams ir verslui sumažinti 25 procentais, arba vidutiniškai 25,5 milijonais eurų per metus.

„Sumažinus SGD terminalo išlaikymo kaštus, tiesioginę nauda pajus tiek verslas, tiek ir buitiniai vartotojai. Kiek ir kada keisis elektros, šilumos ir dujų kainos, priklausys nuo Valstybinės kainų ir energetikos komisijos sprendimų, kurie šiuo metu jau yra derinami“, – teigė Ministras Pirmininkas.

Pasaulinėje rinkose sparčiai krintant naftos ir gamtinių dujų kainoms, praėjusių metų pabaigoje Vyriausybė ėmėsi iniciatyvos peržiūrėti sutartį su bendrove „Statoil“ dėl Lietuvai tiekiamų SGD. Sėkmingas derybų dėl tiekimo sutarties sąlygų pakeitimo rezultatas rodo, jog „Statoil“ yra konstruktyvus šalies partneris ne tik užsitikrinant alternatyvią šilumos energiją, bet ir derantis dėl palankių sąlygų vartotojams.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė