Tūkstančiai lenkų Varšuvoje išėjo į gatves protestuoti prieš dabartinę valdžią (video) (0)

„reFocusZone“ nuotr.

„reFocusZone“ nuotr.

Keletas tūkstančių lenkų Varšuvoje išėjo į protesto eitynes šį šeštadienį, sausio 23 dieną. Jie išreiškė pasipiktinimą dabartine valdžia, kuri imasi dviprasmiškai vertinamų reformų.

Pagrindinis šios akcijos dalyvių reikalavimas – atšaukti visuomenės sekimo įstatymo pataisas. Jei įstatymas bus priimtas, tai išplės valstybės galimybes sekti savo šalies piliečių elektroninius duomenis, o teisėsauga turės didesnes galimybes sukauptus duomenis naudoti tyrimams.

Mitinguotojai išėjo į gatves su Lenkijos ir Europos Sąjungos vėliavomis. Plakatuose atspindėta nuomonė, kad piliečius reikia išgirsti, o ne pasiklausyti.

Praeitų metų spalio mėnesį į valdžią atėjusi „Teisės ir teisingumo“ partija ėmėsi reformų, kurias žadėjo prieš rinkimus. Suvaržė konstitucinio teismo veikimo ribas, apribojo valstybinės žiniasklaidos savivaldą.

Panašios protesto akcijos vyko ir kituose Europos miestuose, kaip Londone, Amsterdame.

Europos Sąjungos vadovybė susirūpinusi su Lenkijoje vykdomomis reformomis – vykdomas anksčiau neregėtas tyrimas, norint išsiaiškinti ar šalies valdžia nepažeidžia demokratijos principų.

M. Bartkovskio nuotr.

M. Bartkovskio nuotr.

Kategorijos: Naujienos, Pilietinė visuomenė, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė