Vokietijos kanclerė A. Merkel pavadinta „recidyviste“ ir apskųsta Konstituciniam teismui (8)

Dalia Grybauskaitė ir Angela Merkel | lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

Dalia Grybauskaitė ir Angela Merkel | lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

Grupė Vokietijos advokatų apskundė šalies Konstituciniam teismui Vokietijos vadovybės imigracinę politiką. Apie tai sausio 22 d. pranešė Vokietijos dienraštis Der Spiegel. Pareiškėjai teigia, kad Vokietijos kanclerė vykdydama savo politiką ne kartą išėjo už įstatymo ribų. Konkrečiai įvardijamas rugsėjo 4 d. A. Merkel priimtas sprendimas atidaryti Vokietijos sienas pabėgėliams.

Teismo reikalaujama pripažinti nutarimą atidaryti sienas pabėgėliams, prieštaraujančiu Kostitucijai. Taip pat prieštaravimu Konstitucijai gali būti pripažinta tai, kad A. Merkel pabėgėlių atžvilgiu neleido pritaikyti Dublino susitarimo normų, bei Vokietijos įstatymų dėl prieglaudos suteikimo ir teisės į buvimą Vokietijoje.

„Vokietijos Kanclerė, vykdydama savo politiką, neturi teisės išeiti už įstatymų rėmų, kuriuos rinkėjai padiktavo jai per parlamentą“, – pareiškė ieškinio autorius Klemensas Antvaileris (Clemens Antweiler), advokatas iš Diuseldorfo. Jo nuomone,  A. Merkel galima pavadinti „recidyviste“, kadangi ji nesilaikė Vokietijos ir Europos įstatymų raidės ir anksčiau, pavyzdžiui, „energetinio posūkio“ (sprendimas atsisakyti atominės energetikos – Alkas.lt) ir euro krizės laikais.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

8 komentarai

 1. pensininkas:

  Merkelienės ir Olando dalyvavimas Minsko susitarimuose dėl Ukrainos Lugandono, manau, irgi prieštaravo ES teisės aktams.

 2. Žemyna:

  Doras žmogus neturi teisės atstumti pagalbos prašančios rankos. Ji pasielgė, kaip dera doram.
  Tačiau jau pirmieji reportažai iš ten rodė keistą jų elgesį. Jie taip piktai reikalavo ir to, ir ano, lyg jiems tai priklausytų. O ir išvaizda jų nebuvo panaši į ilgai karo siaubą, nepriteklių, badą kentusių…
  Šiandien LRyte – Norvegijoje dirbusio su pabėgėliai patirtis: visų pirma tie, su kuriais jis kalbėjo, NEŽINOJO, KO BĖGO iš namų. Priežasties kaip ir nebuvo. Tiesiog kažkas kažkam per kažką perdavė žinią, jog REIKIA bėgti, ir kad „ten” jiems BUS DUOTA pinigų ir kitko… Jie tiesiog aklai pakluso kažkieno komandai, bet net nelabai suvokia, kas ją davė… Tai dar sykį patvirtina, jog tai – TYČIA organizuotas bėgimas. O ES ir vėl prarijo jauką. Laikas pripažinti – vėl ponas Gudrutis išdūrė. Ir SKUBIAI daryti išvadas, kol dar giliau neįklimpome…

 3. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  ” Konkrečiai įvardijamas rugsėjo 4 d. A. Merkel priimtas sprendimas atidaryti Vokietijos sienas pabėgėliams.”
  Kaip suprantu, Vokietijos sienos yra toli grazu ne ES sienos ir manyciau net nesiriboja nei su Graikija, nei su Turkija nei su Italija! Taigi pirmiausiai turejo pabegelius praleisti salys, kurios ribojasi su Vokietija. Kaip ir kodel tos salys per savo teritorija praleido pabegelius. Isivaizduokime Vokietija atidaro sienas ir austrai tiesiog verzte verziasi i Vokietija? :), o gal atvirksciai? Taigi ar turejo teise Merkel atidaryti Europos sienas? O jeigu butu plusteleje is Rusijos, Kinijos? Is Kinijos koksai milijardas? O juk suprantame, Vokietijos sienos ir taip buvo atviros ES. Cia problema ko gero tokia, ponia Merkel norejo pasirodyti Europos valdove, tai ir kalbejo visu vardu NEIPAREIGOTA ir ne pagal istatyma.

 4. Juozas:

  Logiška. Vienai poniai tai pirmas žingsnis apkaltos link…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė