Vokietijos kanclerė A. Merkel pavadinta „recidyviste“ ir apskųsta Konstituciniam teismui (8)

Dalia Grybauskaitė ir Angela Merkel | lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

Dalia Grybauskaitė ir Angela Merkel | lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

Grupė Vokietijos advokatų apskundė šalies Konstituciniam teismui Vokietijos vadovybės imigracinę politiką. Apie tai sausio 22 d. pranešė Vokietijos dienraštis Der Spiegel. Pareiškėjai teigia, kad Vokietijos kanclerė vykdydama savo politiką ne kartą išėjo už įstatymo ribų. Konkrečiai įvardijamas rugsėjo 4 d. A. Merkel priimtas sprendimas atidaryti Vokietijos sienas pabėgėliams.

Teismo reikalaujama pripažinti nutarimą atidaryti sienas pabėgėliams, prieštaraujančiu Kostitucijai. Taip pat prieštaravimu Konstitucijai gali būti pripažinta tai, kad A. Merkel pabėgėlių atžvilgiu neleido pritaikyti Dublino susitarimo normų, bei Vokietijos įstatymų dėl prieglaudos suteikimo ir teisės į buvimą Vokietijoje.

„Vokietijos Kanclerė, vykdydama savo politiką, neturi teisės išeiti už įstatymų rėmų, kuriuos rinkėjai padiktavo jai per parlamentą“, – pareiškė ieškinio autorius Klemensas Antvaileris (Clemens Antweiler), advokatas iš Diuseldorfo. Jo nuomone,  A. Merkel galima pavadinti „recidyviste“, kadangi ji nesilaikė Vokietijos ir Europos įstatymų raidės ir anksčiau, pavyzdžiui, „energetinio posūkio“ (sprendimas atsisakyti atominės energetikos – Alkas.lt) ir euro krizės laikais.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė