Nauja tapytojos A. Petrašiūnaitės paroda stebina kūrybiniais sprendimais (0)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Kauno paveikslų galerijoje sausio 21 d. atidaryta Audronės Petrašiūnaitės paroda „Tylus gyvenimas“ iš ciklo „Lūžio kartos vardai“.

2013 m. prasidėjęs parodų ciklas „Lūžio kartos vardai“ šįkart pristato A. Petrašiūnaitę (g. 1954) – vieną aktyviausių Lietuvos tapytojų, kuri nesiliauja stebinti vis naujais kūrybiniais ieškojimais.

Į dailės pasaulį A. Petrašiūnaitė atėjo XX a. 9 deš. su jautrios koloristikos darbais, pasakojančiais asmeninio gyvenimo istoriją. XXI amžiuje A. Petrašiūnaitės tapyba ir toliau išlieka autobiografiška, tik gyvenimo diktuojamų temų ratas keičiasi. O ir į tapomus motyvus dailininkė pažvelgia drąsiau.

Neįprastai mažoje parodoje – keturi A. Petrašiūnaitės darbai. Vienas – ankstyvosios kūrybos, kiti – paskutiniais metais nutapyti paveikslai.

Parodos kuratorė Kristina Civinskienė pažymi, kad vienos aktyviausių Lietuvos tapytojų kūryba stipriai evoliucionavo.

„A. Petrašiūnaitė yra labai įdomi, nes akivaizdžiai matosi, kad ji nestovėjo vietoje, ji labai stipriai pasikeitė, kita vertus – liko autobiografiška. Ji tapo, ką mato, kas yra jos aplinkoje“, – teigė K. Civinskienė, kurią cituoja .

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė