Pasaulyje plinta nėščiosioms pavojingas virusas (0)

Bioresurs.uu.se nuotr.

Bioresurs.uu.se nuotr.

Kai kurių Pietų Amerikos šalių valdžia rekomenduoja moteris atidėti vaikų gimdymą iki, nes žemyne plinta Zika virusas (platina uodai), kuris yra pavojingas vaisiui.

Pavyzdžiui, Salvadoro valdžia paprašė atidėti šeimos pagausėjimą iki 2018 metų, o jau nėščiosioms siūlome neiti į gatvę, kad neužsikrėstų

Kolumbijos atsakingi asmenys paprašė atidėti nėštumą bent 6–8 mėnesiams. Taip pat patarta vengti vietovių, kur yra stovintis vanduo ir daug uodų. Skaičiuojama, kad Kolumbijoje jau yra 13,5 tūkst. užsikrėtusiųjų, tarp kuriu virš pusės tūkst. nėščiųjų.

Virusas plinta ir kitose pasaulio valstybėse Arfikos ir Azijos žemynuose.

Jungtinių Amerikos valstijų Ligų kontrolės ir prevencijos centro atstovai turi įrodymų, leidžiančių manyti, kad Zika viruso infekcija gali padidinti mikrocefalijos (sunki liga, kai kūdikis gimsta nenormaliai maža galva ir smegenimis) riziką.

Mokslininkai ištyrė dviejų Brazilijos nėščiųjų, kurių nėštumas baigėsi persileidimu, ir dviejų naujagimių, mirusių netrukus po gimimo, kuriems buvo diagnozuota  mikrocefalija, mėginius. Gauti rezultatai parodė, kad Zika virusas buvo aptiktas abiejų naujagimių smegenyse.

Kol kas ši liga neišgydoma. Pirmą kartą aptikta Afrikoje 1947 metais. Iki praeitų metų Pietų Amerikoje šio viruso nebuvo rasta.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras rekomenduoja nėščiosioms vengti kelionių į viruso paveiktas teritorijas. Nėščiosios ir planuojančios pastoti moterys dėl būtinų kelionių turėtų pasitarti su sveikatos priežiūros specialistais ir griežtai laikytis priemonių, apsaugančių nuo uodų įkandimų.

Šalys, kuriose iki 2016 m. sausio nustatytas aktyvus Zika virusas (šaltinis: CDC)

Šalys, kuriose iki 2016 m. sausio nustatytas aktyvus Zika virusas (šaltinis: CDC)

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Naujienos, Sveikata, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė