Londone paskelbta, kad prie A. Litvinenkos nužudimo greičiausiai prisidėjo V. Putinas (1)

Aleksandras Litvinenka | „Wikipedia“ nuotr.

Aleksandras Litvinenka | „Wikipedia“ nuotr.

Londone paskelbta oficiali papildomo tyrimo dėl Aleksandro Litvinenkos nunuodijimo radioaktyviu poloniu ataskaita.

Buvusio slaptojo agento A. Litvinenkos nužudymas 2006 metų lapkritį greičiausiai buvo įvykdytas su Rusijos prezidento Vladimiro Putino palaiminimu, teigiama tyrimo išvadose.

Jungtinės Karalystės aukščiausiojo teismo teisėjas seras Robertas Ovenas pranešė: „Jie, greičiausiai, veikė saugumo organų rėmuose su šios organizacijos vadovo ir Rusijos prezidento palaiminimu“.

A. Litvinenko buvo nunuodytas radioaktyviu poloniu 210, tai labai sustiprino įtarimus, kad nusikaltimas įvykdytas valstybiniu mastu, nes šios medžiagos įsigyti galima tik iš atominio reaktoriaus.

Ataskaitoje teigiama, kad A. Litvinenko nužudyti paskatino jo bendradarbiavimas su Britanijos saugumo tarnybomis, V. Putino ir Rusijos saugumo kritika, o taipogi jo glaudus bendravimas su disidentais.

Andrejus Lugovojus ir Dmitrijus Kovtunas yra kaltinami nusikaltimu nes buvos susitikę su A. Litvinenko kavinėje, kaur, kaip manoma, ir įbėrė polonio į arbatą. Kaltinamieji neigia prie to prisidėję. Rusija jų neišduoda Didžiajai Britanijai. Paskelbta, kad šių kaltinamųjų turtas yra įšaldomas.

A. Litvinenkos našlė Marina teigė esanti labai patenkinta tyrimo išvadomis.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė