Europos Sąjungos parama miškams 2016 metais (0)

Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Europos Sąjungos paramos teikimas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programą miškų ir žemių savininkams įsibėgėja. Pagal šią programą praėjusiais metais pirmą kartą surinkus paraiškas, šiais metais ir toliau numatoma remti su miškų ūkiu susijusią veiklą.

Praėjusių metų gale Žemės ūkio ministro įsakymu patvirtintas paraiškų surinkimo grafikas 2016 metais. Lyginant su 2015 metais, prailgintas paraiškų surinkimo terminas – dabar paraiškas kiekvienai miškų ūkio srities paramos priemonei bus galima teikti du mėnesius.

Pirmąsias paraiškas Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos rinks jau vasario-kovo mėnesiais. Šiuo laikotarpiu kreiptis paramos turėtų tie, kurie nori įveisti naujus miškus, atkurti stichinių nelaimių pažeistus miškus bei vykdyti priešgaisrines prevencines priemones miškuose.

Paraiškos miško kelių su žvyro danga įrengimui ar rekonstrukcijai bus renkamos gegužės-birželio mėnesiais. Vėliausias paraiškų rinkimas bus vykdomas rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais – šiuo laikotarpiu numatytas paraiškų rinkimas įvairių aplinkosauginių priemonių vykdymui, jaunuolynų ugdymui, rekreacinių objektų įrengimui, jaunuolynų ir krūmynų rekonstrukcijai, miško kirtimo ir biokuro ruošos technikos įsigijimui, vidinės miškotvarkos projektų parengimui ir kt.

Kreiptis paramos dėl apribojimų „Natura 2000“ miškų teritorijose kaip visada bus galima kartu su tiesioginių išmokų paraiškų rinkimu balandžio-birželio mėnesiais.

Paraiškų surinkimo grafiką ir detalias paramos priemonių įgyvendinimo taisykles galima rasti šiuose internetiniuose puslapiuose čia ir čia.

2014-2020 metų laikotarpiu miškų ūkio srities priemonių įgyvendinimui numatoma skirti apie 130 mln. eurų. Kviečiame aktyviai dalyvauti miškų ūkio veikloje ir išnaudoti Europos Sąjungos paramos teikiamas galimybes.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė