Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo konkursas gali būti paskelbtas jau kitą svaitę (0)

Gintaras Songaila | delfi.lt, Š. Mažeikos nuotr.

Gintaras Songaila | delfi.lt, Š. Mažeikos nuotr.

Naujienų tarnybai BNS Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo direktorius Gintaras Songaila sako, kad vėluojantis konkursas žiniasklaidos rėmimui gali buti paskelbtas kitą savaitę.

„Jeigu laikytis tokių terminų, kaip nuostatuose numatyta, tai tas užtruktų mažiausiai tris mėnesius, du mėnesius labiau susispaudus. Bet mes mėginsime dar labiau spaustis“, – kalbėjo fondo direktorius.

Vyriausybė sausio 20 dieną leido paskelbti šį konkursą, patvirtinusi naujus Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo nuostatus.

Naujuose nuostatuose numatyta valstybės teikiamos dalinės finansinės paramos projektų kategorijos. Šalia kultūrinių ir šviečiamųjų projektų kategorijų atsiranda visuomenės informavimo saugumo, medijų raštingumo ugdymo, taip pat Fondo konkurso tvarka remiamų viešosios informacijos rengėjų kultūrinių, visuomenės informavimo saugumo, medijų raštingumo ugdymo ir šviečiamųjų projektų programos. Nuostatuose nustatytos programų finansavimo proporcijos; viešosios informacijos rengėjų projektų paraiškų į visas programas pateikimo skaičius, nustatant, jog viešosios informacijos rengėjas gali teikti ne daugiau kaip dvi projektų paraiškas į programą ir iš viso ne daugiau kaip keturias projektų paraiškas į visas programas; reikalavimai projektams ir juos teikiantiems viešosios informacijos rengėjams, nustatant, jog televizijos ir radijo paraiškas galės teikti tik metinę įmoką už vykdomą veiklą už praėjusius metus sumokėję transliuotojai arba prodiuserinės kompanijos, pateikusios su metinės įmokos mokestį mokančiu transliuotoju pasirašytą bendradarbiavimą patvirtinantį dokumentą; leidinys, kuriame vykdomas projektas, turės būti periodinis ir išleidžiamas ne rečiau nei kartą per pusmetį; internetinės žiniasklaidos paraiškas galės teikti savo žiniasklaidos priemonę turintys ir joje projektą numatantys vykdyti viešosios informacijos rengėjai, kurie Fondo tarybai pateikė Lietuvoje naudojamų apskaitos sistemų lankomumo ataskaitą; taip pat ir tie viešosios informacijos rengėjai, kurie neturi savo žiniasklaidos priemonės, tačiau Fondo tarybai pateikia raštišką susitarimą su projektą skleisiančiu žiniasklaidos kanalu internete bei jo lankomumo ataskaitą; projektų vertinimo reglamentavimas, nustatant, jog Fondui pateiktų paraiškų vertinimą sudarys trys etapai: administracinės atitikties vertinimas; ekspertinis vertinimas; Fondo tarybos vertinimas.

Kultūrinei spaudai be valstybės paramos sunku išsilaikyti dėl nedidelių tiražų ir mažo reklamos skaičiaus.

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas įkurtas 1996 m. konkurso tvarka teika paramą viešosios informacijos rengėjų kultūriniams, visuomenės informavimo saugumo, medijų raštingumo ugdymo ir šviečiamiesiems projektams.

Nepatenkinti, kad Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas pavėlavo paskelbti konkursus kultūrinei spaudai finansuoti, žiniasklaidos atstovai prie vyriausybės sausio 19 dieną surengė protesto akciją priešais Vyriausybę.

Akciją „Pernykštis sniegas“ pavadinę jos dalyviai nuo šaligatvių nešė sniegą prieš Vinco Kudirkos paminklą, o vėliau išnešiojo jį ten, iš kur paėmė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė