I. Trinkūnienė. Mes einame protėvių pramintu keliu (video) (23)

Jonas Trinkūnas | Alkas.lt, V.Daraškevičiaus nuotr.

Jonas Trinkūnas | Alkas.lt, V.Daraškevičiaus nuotr.

Kriviui Jonui Trinkūnui – Jauniui (1939-2014) atminti

Tu pirmas pramynei takelį į protėvių ir dievų pasaulį. Takelį, kuris buvo beveik užžėlęs. Tas takelis buvo klaidus, juo einantiems reikėjo brautis per nesupratimo ir pasipriešinimo brūzgynus. Bet jis vis platėjo, tvirtėjo, plėtėsi, klaidūs takeliai įsiliejo į vieną platų kelią, ir juo jau dabar einame mes, gausi Romuvos bendruomenė.

Einame keliu, kuriuo ėjo mūsų protėviai, kalbamės su Dievais ir Deivėmis ta pačia kalba, kuria kalbėjo mūsų protėviai, giedame jiems tas pačias giesmes.

Tu pirmas užkūrei šventosios ugnies aukurą Kernavėje Rasos šventės metu, jo liepsna vis skaistėjo, nušviesdama mums kelią ir skaistindama mūsų dvasią.Rasos šventės kupėjimas buvo ta lemtinga pradžia sąmoningo apsisprendimo eiti protėvių keliu.

Tu atskleidei tą nenusakomą vidinę galią ir grožį, slypinčius liaudies dainose. Tavo paskatinti mes klausėmės ir mokėmės močiučių giesmių ir jautėmės esą reikšmingi būdami viena iš svarbių grandžių nenutrūkstamoje šventumo puotoje.

Šventoji protėvių dvasia stiprino mus sovietinės priespaudos metais ir teikė jėgų gyventi savitą nepriklausomą gyvenimą. Su ta dvasia mes pasiekėme nepriklausomybę, su ją gyvename, su ją gyvens ir mūsų vaikai.

Lenkiamės šiandieną tau, esančiam už aukštųjų kalnelių, ant baltų debesėlių, ant vėlių suolelio. Mus tebešildo tavo įkurto aukuro liepsna, mes tęsiame tavo pradėtus darbus!

Mes einame protėvių keliu.

Autorė yra Lietuvos Romuvos Krivė

Kategorijos: Kultūra, Lietuvos kelias, Mes baltai, Nuomonių ratas, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė