Suomiai Lietuvoje kuria dar 1800 darbo vietų (0)

Technopolis_Delta

Technopolis Delta | bendrovės nuotr.

Suomijos NT bendrovė „Technopolis“ šių metų spalį planuoja baigti projekto„Delta“ statybas Vilniuje bei vienu metu atidaryti 2 naujus biurų pastatus. Į šį projektą „Technopolis“ investuoja 35,4 mln. Eur. Tai bus vienas didžiausių naujų biurų projektų Lietuvoje 2016 m.

Iš viso greta „Siemens“ arenos esančiame „Technopolio“ biurų miestelyje šį rudenį veiks jau 6 biurų pastatai – „Alfa“, „Beta“, „Gama“ ir „Delta“ („Beta“ ir „Delta“ – po du pastatus). Bendras nuomojamas pastatų plotas – apie 64.000 kv. m.

Planuojama, kad „Technopolio“ naujose erdvėse įsikurs apie 1800 Lietuvos ir užsienio kapitalo įmonių darbuotojų. Po „Deltos“ atidarymo bendras darbo vietų skaičius Lietuvos „Technopolyje“ sieks 5400.

„Iki šiol „Technopolis“ Lietuvoje valdė įsigytus pastatytus objektus, su jau esama infrastruktūra. Projektas „Delta“ – tai pirmas bendrovės projektas Lietuvoje, kurį statome savarankiškai. Tai bus pirmieji pastatai Lietuvoje, kuriuose bus pilnai diegiami kokybės standartai, kurie yra taikomi mūsų grupės valdomuose biuruose Norvegijoje, Suomijoje, Estijoje ir kitose šalyse, –  teigia „Technopolio“ Lietuvoje vadovė Lina Paukštė. – Kaip ir visoje Skandinavų kultūroje, daug dėmesio skiriama darbuotojų darbo sąlygų gerinimui“.

Planuojama,  kad „Technopolio“ biurų miestelyje nuo rudens pradės veikti vaikų darželis. Prieš mėnesį buvo atliktas kiekybinis tyrimas –  „Technopolio“ biurų darbuotojų apklausa, analizuojamas poreikis. Daugumai žmonių svarbu kaina – žmonės pageidauja mokymo įstaigos, kurioje mėnesio išlaidos nebūtų didesnės nei 150 Eur, tačiau nemažai žmonių pasisakė norintys inovatyvių, nors ir labai brangių vaikų mokymo įstaigų. Biuruose dirbantys tėvai kaip būtinus dalykus taip pat išskyrė kelių užsienio kalbų mokymą bei galimybę vaikams būti gryname ore.

„Šiuo metu vyksta derybos su galimais partneriais. Tačiau galutinio susitarimo, kokia bendrovė kurs vaikų darželį, dar neturime ir esame atviri pasiūlymams“, – teigia L. Paukštė.

Projektą „Delta“ sudaro du devynių aukštų administraciniai pastatai, kurių bendras nuomojamas plotas – 21.600 kv. m., vidutinė mėnesio nuomos kaina – 13 Eur kv. m. Lietuvoje tai pirmieji pastatai, suprojektuoti ir statomi pagal LEED Gold standartą – kartu su BREEAM tai yra vieni labiausiai pasaulyje vertinamų žaliųjų pastatų sertifikatų.

Šiuo metu „Delta“ projekte išnuomota apie 50 proc. biurų.

Viename iš dviejų „Delta“ pastatų (plotas – 10.000 kv. m.) įsikurs „Western Union Processing Lietuva“. „Technopolio“ biuruose šiuo metu jau dirba 1160 šios kompanijos darbuotojų. Antrajame pastate (plotas – 11.600 kv. m.) veiklą vystys smulkaus ir vidutinio dydžio įmonės.

Kiti „Technopolio“ biurų pastatai šiuo metu yra pilnai užpildyti.

Apie Suomijos „Technopolį“

Technopolis – tarptautinė Helsinkio NASDAQ OMX biržoje kotiruojama NT investicijų ir valdymo įmonių grupė, Skandinavijoje, Estijoje, Lietuvoje ir Rusijoje valdanti 20 verslo parkų bei 120 pastatų juose. Valdomų biurų patalpų plotas siekia 740.000 kv. m., juose šiuo metu dirba apie 47.000 darbuotojų. 2014 m. įmonė gavo 161,7 mln. eurų pajamų, EBITDA siekė 87,2 mln. eurų.

Apie Technopolio biurus Lietuvoje: 2016 m. Technopolis Lietuvoje valdys 6 biurų pastatus. Visi pastatai yra B+ klasės biurai. Biurų miestelyje šiuo metu veiklą vysto: SEB bankas, Western Union Processing Lithuania, CSC Baltic,Barclays Group Operations LimitedLietuvos filialas ir kitos bendrovės. Biurų pastatuose esančiose bendrovėse dirba nuo 1 iki 1.500 darbuotojų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė