Steigiamas Lietuvos ir Lenkijos pasieniečių, muitininkų ir policininkų Bendradarbiavimo centras (0)

Pasieniečių nuotr.

Pasieniečių nuotr.

Lietuvos ir Lenkijos sienos apsaugos, muitinės ir policijos institucijos sutarė įsteigti Bendradarbiavimo centrą, kuris veiks prie pat sienos su Lietuva esančioje Lenkijos Budzisko vietovėje. Tarp jo uždavinių – keitimasis kovos su nusikalstamumu informacija, pagalbos teikimas abiejų valstybių teisėsaugininkams svarbiais klausimais, automobilių, dokumentų bei kitų daiktų perdavimas iš vienos šalies kitai ir pan.

Šis centras pakeis šiuo metu veikiantį kontaktinį Kalvarijos – Budzisko punktą, kuris buvo įkurtas 2002 m. ir kuriame šiuo metu dirba tik Lietuvos ir Lenkijos pasieniečiai.

Susitarimą dėl naujo Bendradarbiavimo centro įsteigimo pasirašė Lietuvos valstybės sienos apsaugos tarnyba, Muitinės ir Policijos departamentai bei atitinkamos Lenkijos žinybos.

Naujame centre visą parą septynias dienas per savaitę kartu dirbs abiejų šalių pasieniečiai ir muitininkai. Dviejų valstybių policijos į bendradarbiavimo centrą nuolat jame budėsiančių pareigūnų neskirs. Jos bendradarbiaus per kolegas pasieniečius ir muitininkus bei prie centro veiklos prisijungs esant poreikiui.

Tarp bendradarbiavimo centro uždavinių yra keitimasis informacija, būtina užtikrinant viešąją tvarką ir saugumą bei atskleidžiant nusikaltimus pasienio teritorijoje, naudojant turimas duomenų bazes, informacines sistemas ir registrus.

Centre bus rengiami, teikiami ir perduodami Lietuvos bei Lenkijos teisėsaugos institucijų prašymai ar paklausimai bendradarbiaujant kovos su nusikalstamumu ir jos prevencijos srityse, taip pat užkertant kelią grėsmėms saugumui ir viešajai tvarkai.

Per centrą numatoma teikti pagalbą koordinuojant abiejų šalių pareigūnų veiksmus, susijusius su grėsmę saugumui ir viešajai tvarkai keliančiais įvykiais, paieškos veiksmais abipus Lietuvos ir Lenkijos sienos, sekimu ir persekiojimu kertant šią sieną ir pan.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė