Šią savaitę Vilniuje vyks gamtosauginė akcija „Vilkai kalba” (0)

Vilkas_Valdo Augustino nuotr.vilkai.lt

Vilkas | V. Augustino nuotr., vilkai.lt

Šią savaitę Vilniuje prasideda gamtosauginė akcija „Vilkai kalba“ – miesto aikštėse vyks vilkų „piketai“, baruose – neįprastos paskaitos, o ekranuose vilkas ir avis kalbėsis apie savo rūpesčius. Akcija siekiama miesto erdvėje atverti langą į gamtą, kelti žmonių ir vilkų sugyvenimo klausimus ir ieškoti į juos atsakymų, kviečiama daugiau sužinoti apie vilkus ir išgirsti jų, norinčių gyventi pagal savo laukinę prigimtį, balsą.

Akcija prasideda įvadiniu renginiu – Vilkų sambrūzdžiu „Etnobare“ (Basanavičiaus g. 1) sausio 19 d. 20 val. Sambrūzdžio metu bus pristatyti vilkų maketai, vėliau keliausiantys po miestą, žiūrimas režisieriaus Petro Abukevičiaus filmas „Vilkų šeima“, klausoma paskaitos, diskutuojama ir žaidžiama.

Vilkų „piketai” Vilniaus aikštėse

Akcijos „Vilkai kalba“ metu inscenizuojamas vilkų apsilankymas mieste pasikalbėti, kaip jiems sekasi gyventi mūsų, žmonių, kaimynystėje. Tris šeštadienius – sausio 23 d. Kudirkos aikštėje, sausio 30 d. Rotušės aikštėje, vasario 6 d. Katedros aikštėje nuo 12 iki 16 val. vilkai „piketuos“, bandydami išsakyti savo nusiskundimus, rūpesčius ir norus.

Piketuojantiems vilkams kompaniją palaikys GAA „Baltijos vilkas“ nariai. Kviečiami visi, norintys nusifotografuoti su vilkais, pasidomėti vilkų norais ir tiesiog pasmalsauti.

Paskaitos apie vilkus

Tris ateinančius trečiadienius – sausio 27, vasario 3 ir 10 d. nuo 20 val. – bus galima klausytis paskaitų apie vilkus ir žmones. Sausio 27 d. Etnobare (Basanavičiaus g. 1) Andrejus Gaidamavičius skaitys paskaitą „Vilkas ir moteris“. Šioje paskaitoje bus atskleista, kodėl būtent moterys yra geriausios vilkų tyrinėtojos ir kodėl būtent vilkas yra svarbus įkvėpimo šaltinis menininkėms, muzikologėms, rašytojoms.

Vasario 3 d. Lina Paškevičiūtė skaitys paskaitą „Vilkas ir žmogus: karas, paliaubos ar taika?“. Vasario 10 d. Uldė Sirtautaitė paskaitoje „Vilkai ir mes – panašūs ar skirtingi?“ kvies pagalvoti apie vilko ir žmogaus sąsajas iš psichologinės perspektyvos. Paskaitų vietos bus skelbiamos atskirais pranešimais.

Filmų peržiūros

Specialiai akcijai „Vilkai kalba“ sukurtas socialinės reklamos filmukas „Vilko ir avies pokalbis“, kuris bus rodomas prieš paskaitas bei informacinio partnerio Grynas.lt svetainėje. Filmuku siekiama pasiūlyti darnų vilko ir ūkininko konflikto kelią. Paskaitų metu taip pat bus rodomas iškilaus režisieriaus Petro Abukevičiaus 1981 metais skurtas filmas „Vilkų šeima“.

Visi renginiai yra nemokami.

Akciją organizuoja Gamtos apsaugos asociacija  „Baltijos vilkas“. Daugiau informacijos apie akciją rasite čia.

Apie taikaus sugyvenimo galimybes daugiau galima pasiskaityti čia.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė