Nusaulaukdami paramos kultūrinei spaudai finansuoti – surengė akciją „Pernykštis sniegas“ (video) (0)

Sustabdyta vaizdo įrašo akimirka

Sustabdyta vaizdo įrašo akimirka

Nepatenkinti, kad Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas pavėlavo paskelbti konkursus kultūrinei spaudai finansuoti, žiniasklaidos atstovai prie vyriausybės sausio 19 dieną surengė protesto akciją priešais Vyriausybę.

Akciją „Pernykštis sniegas“ pavadinę jos dalyviai nuo šaligatvių nešė sniegą prieš Vinco Kudirkos paminklą, o vėliau išnešiojo jį ten, iš kur paėmė.

Kultūros savaitraščio „Šiaurės Atėnai“ redaktorė Giedrė Kazlauskaitė teigė, jog dėl nesulaukto finansavimo iš Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo leidinys 2016 metus „pradėjo tuščia sąskaita ir neturi jokių finansų, išskyrus prenumeratą“. Pasak G.Kazlauskaitės, turimų lėšų savaitraščiui užteks mėnesiui, o ir toliau nesulaukiant paramos leidinio darbuotojams teks pradėti „ištiestos rankos akciją“, praneša .

„Šiuo simboliniu veiksmu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į absurdišką kultūros rėmimo situaciją, tapusią liūdna tradicija. Jau seniai praėjo terminas skelbti spaudos rėmimo konkursą, o ta tema vis dar susirašinėja įvairios įstaigos, ministerijos, Vyriausybė nepasirašo kažkokio popieriaus, kuris leistų Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui inicijuoti paramos projektų teikimą, – teigia vienas iš akcijos sumanytojų mėnraščio „Metai“ redaktorius Antanas Šimkus. – Pernykštis sniegas. Šiemetinis sniegas. Daryk ką nori, niekas nesikeičia. Todėl tokio absurdo akivaizdoje imamės absurdą iliustruojančių veiksmų.“

Kultūros ministras Šarūnas Birutis sako, kad kaltę turi prisiimti visi: tiek pats fondas, tiek Seimas, tiek Vyriausybė.

Jis žadėjo vyriausybės posėdyje trečiadienį skubos tvarka pateikti svarstyti fondo nuostatus.

Reikia pastebėti, kad net ir konkursą paskelbtus dabar, rezultatai paaiškėtų tik po kelių mėnesių, o leidiniai lėšų mokėti spaustuvėms ir darbuotojams neturi jau dabar.

Pernai iš viso leidiniams paskirstyta 450 tūkst. eurų.

 

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė