Kaip ES Medienos reglamentas įgyvendinamas Lietuvoje? (0)

apsnigusios malkos_alkas.lt nuotr

alkas.lt nuotr.

Nuo 2013 m. kovo 3 d. Lietuvoje įsigaliojo Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas, kuriuo nustatoma ES rinkai pirmą kartą pateikiančių medieną ir medienos produkciją vykdytojų pareigos. Šio reglamento, kuris dažnai vadinamas tiesiog Medienos reglamentu, pagrindinis tikslas – užtikrinti, kad į rinką nepatektų neteisėtai paruošta mediena ir iš tokios medienos pagaminti produktai.

Tuo tikslu ūkio subjektai turi sukurti ir taikyti medienos kilmės ir judėjimo patikros sistemą (vadinamą deramo patikrinimo sistema), pagal kurią yra vertinama nelegalios medienos ar jos produktų patekimo į rinką rizika ir taikomos tokią riziką mažinančios priemonės, arba naudotis tokias sistemas kuriančių organizacijų paslaugomis. Siekiant užtikrinti medienos ir jos produktų kilmės atsekamumą, prekiautojai turi ne mažiau kaip 5 metus saugoti informaciją apie prekių pirkėjus ir pardavėjus.

Kompetentingos institucijos, kurios kontroliuoja šių pareigų vykdymą, yra dvi: Valstybinė miškų tarnyba – atsakinga už žaliavinės medienos pateikimo rinkai sritį – ir Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (šią funkciją iš Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos perėmė nuo 2016 m. sausio 1 d.) – atsakinga už medienos produktų pateikimo rinkai sritį.

Pagrindinė Aplinkos ministerijos funkcija yra teikti informaciją ir ataskaitas Europos Komisijai apie Medienos reglamento įgyvendinimo eigą.

Šių metų sausio mėn. pradžioje Aplinkos ministerijos organizuotame su Medienos reglamento įgyvendinimu susijusių institucijų susitikime nuspręsta, teikti pasiūlymą įtraukti į Administracinių nusižengimų kodeksą atskirą straipsnį, kuriame būtų numatyta atsakomybė už Medienos reglamento reikalavimų pažeidimus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė