Prie Vyriausybės rūmų – absurdo akcija dėl vėluojančios paramos kultūrinei žiniasklaidai (3)

Koliažas R. Šileikos objekto „Iš tuščio į kiaurą“ tema | Alkas.lt nuotr.

Koliažas R. Šileikos objekto „Iš tuščio į kiaurą“ tema | Alkas.lt nuotr.

Sausio 19 d., antradienį, 12 val. Vilniuje prie Vyriausybės rūmų V. Kudirkos aikštėje kultūrinės žiniasklaidos atstovai surengs simbolinę absurdo akcija „Pernykštis sniegas“.

Šiuo renginiu bus siekiama atkreipti valdžios dėmesį į tai, kad net besibaigiant 2016-ųjų sausio mėnesiui kultūrinė žiniasklaida lieka visiškoje nežinioje dėl valstybės skiriamos 2016-ųjų metų paramos kultūros spaudai, nes Lietuvos valdžia neleistinai vėluoja ir iki šiol neskelbia 2016-ųjų metų paraiškų priėmimo konkursų.

Akcijos dalyviai žada sniegą kastuvais permetinėti iš vienos vietos į kitą ir atgal, taip primindami, kad valdžios žmonių požiūris į kultūrą ir parama jai, ypač kultūros spaudai, išlieka toks pat absurdiškas, kaip ir sniego kasimas iš vienos vietos į kitą.

„Šiuo simboliniu veiksmu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į absurdišką kultūros rėmimo situaciją, jau tapusią liūdna tradicija. Jau seniai praėjo terminas skelbti spaudos rėmimo konkursą, o ta tema vis dar susirašinėja įvairios įstaigos, ministerijos, Vyriausybė nepasirašo kažkokio popieriaus, kuris leistų Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui inicijuoti paramos projektų teikimą. – teigia vienas iš akcijos sumanytojų, mėnraščio „Metai“ redaktorius Antanas Šimkus. –Pernykštis sniegas. Šiemetinis sniegas. Daryk ką nori, niekas nesikeičia. Todėl tokio absurdo akivaizdoje imamės absurdą iliustruojančių veiksmų,“ – sako akcijos rengėjai.

Pasak akcijos rengėjų, pats akivaizdžiausias tokio neveiklumo pavyzdys yra dabartinė kultūros leidinių padėtis: „Visa kultūrinė spauda iki šiol ne tik kad nėra gavusi finansavimo 2016 metams, bet net nepaskelbtas konkursas. Tai reiškia, kad net jį paskelbus šiomis dienomis, rezultatų tegalima tikėtis po trijų mėnesių. O iš ko ligi to laiko mums mokėti spaustuvei, bendraautoriams, darbuotojams?“ – retoriškai klausia akcijos dalyvė, „Šiaurės Atėnų“ redaktorė Giedrė Kazlauskaitė.

Renginio iniciatorių teigimu, tokia situacija yra metų metais formuoto sisteminio požiūrio rezultatas: „Po praėjusių metų pirmąjį pusmetį vykusių ilgų pokalbių, peticijų, radijo laidų, diskusijų su Lietuvos kultūros taryba ir Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondu (SRTF), Prezidentūros, Vyriausybės, Kultūros ministerijos raštų, galiu tik pasakyti, jog niekas nepasikeitė. Niekas. Greičiausiai valdininkai neranda laiko padėti dviejų parašų ir antspaudo.“ – teigia akcijos dalyvis, „Literatūros ir meno“ redaktorius Gytis Norvilas ir priduria – „Reikia kasti sniegą, nukasti, užkasti, nukasti, užkasti. Ir tiek. Kas atvyks, tegu pažiūri. O mes kasime. Į absurdą atsakyti absurdu. Tai viskas, ką šiuo metu galime padaryti“.

Alkas.lt primena, kad sausio 19 d. 10 val. prieš prasidedant spaudos atstovų akcijai „Pernykštis sniegas“ Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmuose prasidės ministerijų atstovų pasitarimas, kuriame, be kita ko 19-uoju klausimu yra numatytas ir Valstybės teikiamos dalinės finansinės paramos kultūriniams ir šviečiamiesiems projektams bendrųjų konkursų nuostatų pakeitimų projekto svarstymas. Šiame posėdyje turėtų būt nuspręsta šį projektą teikti sausio 20 d. vyksiančiam Vyriausybės posėdžiui tvirtinti, jei toks sprendimas bus priimtas, tuomet trečiadienį vyriausybė šiuos nuostatus galiausiai patvirtins ir SRTRF  direkcija galės skelbti paraiškų priėmimo konkursą 2016-iems metams.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė