„Savaitės pjūvis“: Ir Maidane, ir Sausio 13-ąją laisvę apgynė žmonės, stovėję gyvose barikadose (video) (0)

Jonas Gečas | Penki.lt nuotr.

Jonas Gečas | Penki.lt nuotr.

Šioje „Savaitės pjūvis“ laidoje klausiame 1991 m. Aukščiausiosios Tarybo gynybos štabo viršininko, atsargos pulkininko Jono Gečo, kaip atrodė Aukščiausiosios Tarybos apsauga tomis neramiomis Sausio dienomis. Jis sako, kad Sausio 13-ąją rūmuose buvo apie 1300 gynėjų, tačiau štabui reikėjo rūpintis ir išorine žvalgyba. Karininkas mano, kad ir tais laikais visuomenė nebuvo vienalytė, ir buvo išsakomos įvairios nuomonės dėl valstybės objektų gynimo.

Apie Maidano ir Sausio 13-osios panašumus ir skirtumus pasakoja Ukrainos savanorių būrio AIDAR vadas Jevgenijus Dykijus, kuris prieš 25 metus būdamas 17 metų studentas su 32 draugais atvyko į Vilnių ginti Lietuvos laisvės ir telkėsi aukščiausiosios Tarybos rūmuose. Jis tvirtina, kad per kartą vienas nuo kito nutolę įvykiai turi vieną nepaneigiamą panašumą: tautų laisvę apgynė žmonės, stovėję gyvose barikadose.

Seimo narys, politologas Egidijus Vareikis komentuoja Vladimiro Putino vokiečių leidiniui „Bild“ duotą interviu, kuriame paklaustas apie Krymo aneksiją Rusijos prezidentas grasinamai pareiškė, kad „man ne sienos ar valstybių teritorijos rūpi, o žmonių likimai“.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Pilietinė visuomenė, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė