Tautininkai ragina palaikyti Lenkiją pasisakančią prieš ES diktatą (video) (20)

Tautininkai | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Tautininkai | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Sausio 15 d. 10:30 val. Seimo  spaudos konferencijų salėje įvyko Nepriklausomybės akto signataro, išrinktojo Lietuvių tautininkų sąjungos (LTS) pirmininko Audriaus Rudžio spaudos konferencija „Solidarumas su Europos sąjungos biurokratų puolama Lenkijos Respublika ir ES migracijos politikos grimasos“. Spaudos konferencijoje taip pat dalyvaus LTS išrinktas vicepirmininkas ideologijai Marius Kundrotas bei Profesinės sąjungos „Solidarumas։ koordinacinės tarybos ir LTS tarybos narys Ričardas Garuolis.

Šioje Spaudos konferencijoje tautininkai pareiškė savo nuomonę dėl naujai išrinktos Lenkijos valdžios ir valdančiosios partijos „Teisė ir Teisingumas“ (lenk. PIS – Prawo i Sprawiedliwość)  šalyje vykdomų reformų sukėlusių Europos sąjungos biurokratų nerimą ir pasipiktinimą dėl demokratijos raidos šioje valstybėje.

LTS atstovai spaudos konferencijoje išsakė savo kritinę nuomonę dėl ES migracijos politikos, bei siūlys Lietuvoje išrinktiems europarlamentarams inicijuoti Europos Parlamente diskusiją šios politikos pasekmėms įvertinti ir jos korekcijoms numatyti. 

Spaudos konferencijoje taip pat buvo pristatytas tautininkų rengiamas solidarumo su Europos sąjungos biurokratų puolama Lenkijos Respublika piketas prie Lenkijos Respublikos ambasados (Smėlio g. 20A, Antakalnis), kuris įvyks sausio 15 d. 12:15–12:45 val.

„Piketo dalyviai su Lietuvos, Lenkijos ir Tautininkų Sąjungos vėliavomis, bei palaikymo plakatais rinksis prie Lenkijos ambasados  reikšdami savo solidarumą su Lenkijos piliečiais ir jų teisėtai išrinkta valdžia, vykdančia savo tautos gerovei naudingus sprendimus, kuriems visaip sutrukdyti taikosi Europos sąjungos biurokratinės institucijos“, – sako LTS išrinktasis pirmininkas A. Rudys.

LTS pirmininkas, Nepriklausomybės akto signataras dr. Audrius Rudys | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

LTS pirmininkas, Nepriklausomybės akto signataras dr. Audrius Rudys | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

LTS pirmininkas A. Rudys, vicepirmininkas Julius Panka ir sekretorius Artūras Vileita po piketo planuoja susitikti su Lenkijos ambasados oficialiais asmenimis ir įteikti jiems LTS-pareiškimą, kuriame rašoma, kad LTS „sveikina Lenkiją, Vengriją, Slovakiją, Slovėniją, Chorvatiją ir kitas Vidurio ir Rytų Europos šalis, saugančias savo valstybinį suverenumą, doros ir šeimos vertybes, tautinį tapatumą, siekiančias užtikrinti savo visuomenių saugumą“.

Pasak tautininkų tvirta dabartinės Lenkijos valdžios ir visuomenės pozicija, sprendžiant ES centralizacijos, didžiųjų valstybių diktato, masinės imigracijos ir imigrantų smurto, moralinės ir kultūrinės degeneracijos problemas – sektinas pavyzdys visam Vidurio-Rytų Europos regionui. Pasak tautininkų, dabartinė Lenkijos valdžia vienodai aiškiai supranta tiek Briuselio diktato, tiek Maskvos imperializmo grėsmę ir laikosi sveikos pusiausvyros tarp nacionalinio suverenumo ir būtino euroatlantinės integracijos lygio.

„Atmetame Europos ir mūsų šalies žiniasklaidoje bei politiniuose sluoksniuose platinama šmeižtą, jog dabartinė Lenkijos valdžia pažeidžia demokratijos taisykles. Konstitucinių teismų diktatas – opi demokratijos problema. Kai kuriose šalyse, įskaitant Lietuvą, ši institucija kelia save aukščiau pačios Konstitucijos, išreiškiančios piliečių valią, ir tampa nacionalinių valstybių suvereniteto ribojimo įrankiu. Nerenkama įstaiga diktuoja tiek parlamentui, tiek piliečiams teisines ir politines nuostatas, kaip galutinis arbitras. Sveikiname Lenkiją pažabojus Konstitucinio tribunolo tironiją“, – rašoma LTS pareiškime.

Tautininkai taip pat sveikina Lenkijos valdžios siekį susigražinti valstybinės žiniasklaidos kontrolę. „Demokratinėje šalyje privalo būti atskirta privati ir valstybinė žiniasklaida, vengiant painių tarpinių variantų, iškreipiančių visuomeninės kontrolės principus. Valstybinėje žiniasklaidoje privalo būti atspindimos įvairios politinės ir visuomeninės pozicijos, ypač rinkimų kampanijų, visuotinių referendumų ir svarbių visuomeninių diskusijų atvejais. Ji turi būti laisva nuo privačių interesų ir vienos politinės srovės diktato. Juk žodžio ir spaudos laisvę užtikrina ne valstybinių masinės informacijos priemonių nebuvimas, o įvairių nuosavybės formų žiniasklaidos egzistavimas“, – rašoma tautininkų pareiškime.

Lietuva-Lenkija-herbaiTautininkai taip pat palaiko ryžtingus dabartinės Lenkijos valdžios sprendimus dėl Lenkijos Konstitucinio tribunolo (KT), kuriais, pasak tautininkų  KT išlaisvinamas iš liberaliųjų ir kairiųjų politinių jėgų diktato, kuriuo siekta primesti savo pažiūras valstybei ir visuomenei.

„Vienareikšmiai palaikome dabartinės Lenkijos valdžios ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ veiksmus šiais klausimais, esame pasirengę aktyviai įsijungti į koordinuotą Vidurio ir Rytų Europos tautinių valstybių veiklą, kurios tikslas būtų šių valstybių suvereniteto apsauga ir nacionalinių interesų gynimas nuo Briuselio biurokratų bei eurofederalistų diktato“, – rašoma LTS pareiškime, kuris šiandien bus oficialiai įteiktas Lenkijos ambasadai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė