Šildymos kaina: kas kiek Lietuvoje moka? (0)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

2016 m. sausį, palyginus su 2015 m. gruodžiu, daugiausiai – beveik 15 proc. (1,18 ct/kWh su PVM) – šiluma pigo Ukmergės mieste ir Dukstynos kaime, „Ukmergės šilumai“ pradėjus daugiau šilumos gaminti iš biokuro. Palyginus su praėjusiu mėnesiu, dėl pigiau įsigyto kuro šilumos kaina daugiau nei 8 proc. (0,60 ct/kWh su PVM) mažėjo ir Kazlų Rūdos vartotojams.

Vilniuje sausio mėn. šilumos kaina yra 6,46 ct/kWh su PVM ir, palyginus su praėjusiu mėnesiu, sumažėjo 6,3 proc.

„Išaugus šilumos poreikiui ir sumažėjus konkurencijai tarp nepriklausomų šilumos gamintojų, dėl ko ženkliai išaugo superkamos šilumos kaina, taip pat dėl didesnės vidutinės gamtinių dujų kainos, „Kauno energija“ aptarnaujamiems vartotojams 2016 m. sausį, palyginus su 2015 m. gruodžio mėnesiu, fiksuojama apie 12 proc. (0,65 ct/kWh su PVM) didesnė šilumos kaina“, – rašoma VKEKK pranešime.

Druskininkuose, išaugus šilumos suvartojimui ir UAB „Litesko“ filialui „Druskininkų šiluma“ pradėjus pirkti brangesnes dujas iš UAB „Haupas“, fiksuojamas beveik 11 proc. (0,65 ct/kWh su PVM) šilumos kainos pokytis. Telšiuose šilumos kaina didėja 8 proc., palyginus su praėjusiu mėnesiu.

2016 m. sausio mėn. tarp penkių didžiųjų miestų už šilumą mažiausiai moka Šiaulių, daugiausiai – Vilniaus gyventojai. Per metus, 2016 m. sausį palyginus su 2015 m. sausio mėnesiu, Kaune šilumos kaina mažėjo 15,66 proc., Klaipėdoje – 15,57 proc., Panevėžyje – 8,62 proc., Vilniuje – 6,92 proc., Šiauliuose – 3,96 proc.

2016 m. sausio mėn. mažiausia šilumos kaina yra Utenos rajone, o didžiausia – Anykščių rajone.

Išsamią 2016 m. sausio mėn. šilumos kainų statistiką rasite čia.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė