Seime įvyko konferencija „Valstybinės kalbos politika ir asmenvardžių rašyba valstybės dokumentuose“ (tiesioginė transliacija, nuotraukos, video) (58)

„Talka: už Lietuvos valstybinę kalbą“ iniciatyvinės grupės narys akademikas prof. dr. Eugenijus Jovaiša | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

„Talka: už Lietuvos valstybinę kalbą“ iniciatyvinės grupės narys akademikas prof. dr. Eugenijus Jovaiša | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Sausio 15 d., penktadienį, 12 val. Vilniuje Seimo Konstitucijos salėje (I rūmai) Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas surengė konferenciją „Valstybinės kalbos politika ir asmenvardžių rašyba valstybės dokumentuose“.

Konferencijos dalyvius pasveikino Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Raimundas Paliukas ir Seimo narys Valentinas Stundys. Konferenciją atidarė habilituotas humanitarinių mokslų daktaras, asociacijos „Lietuvos ir Latvijos forumas pirmininkas“ prof. Alvydas Butkus.

Lietuvos Respublikos piliečių iniciatyvą „Talka: už Lietuvos valstybinę kalbą“ ir jos politinius aspektus konferencijos dalyviams pristatė „Talkos“ iniciatyvinės grupės narys akademikas prof. dr. Eugenijus Jovaiša.

Pranešimus skaitė žymūs Latvijos Respublikos politikai ir mokslininkai – prof. dr. Ina Druvietė (Ina Druviete) ir prof. dr. Maris Baltinis (Māris Baltiņš).

Seimo nariai ir visi besidomintys galėjo susipažinti su valstybinės kalbos politika Latvijoje bei Europos teise ir asmenvardžių vartosenos praktika, taip pat su Lietuvos Respublikos piliečių iniciatyvinės grupės „Talka: už Lietuvos valstybinę kalbą“  siekiais valstybinės kalbos klausimais. Konferencijoje dalyvavo seimo nariai, mokslininkai iš įvairių Lietuvos mokslo ir studijų įstaigų, žiniasklaidos atstovai.

Tiesioginę konferencijos transliaciją žiūrėkite ČIA arba ČIA.

Konferencijos dienotvarkė:

12.00–12.10 Įžanginis žodis. Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Raimundas Paliukas ir Seimo narys Valentinas Stundys.
12.10–12.15 Konferencijos atidarymas. Prof. dr. Alvydas Butkus.
12.15–12.45 „Talkos“ iniciatyva ir jos politiniai aspektai. Pranešėjas – prof. dr. Eugenijus Jovaiša.
12.45–13.15 Valstybinės kalbos politika Latvijoje. Pranešėja – prof. dr. Ina Druvietė (Ina Druviete).
13.15–13.45 Pertrauka.
13.45–14.15 Europos teisė ir asmenvardžių vartosenos praktika Latvijoje. Pranešėjas – prof. dr. Maris Baltinis (Māris Baltiņš).
14.15–15.00 Diskusijos ir apibendrinimas. Konferencijos rezoliucija.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė