Parėjusiais metais Lietuvos oro uostai aptarnavo net 4.2 mln. keleivių (0)

Kauno oro uosto nuotr.

Kauno oro uosto nuotr.

2015-ieji Lietuvos oro uostams buvo rekordiniai metai – per 12 mėnesių aptarnautų keleivių skaičius smarkiai viršijo šalies gyventojų skaičių ir pasiekė 4,2 milijono. Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų paslaugomis pasinaudojusių žmonių srautas per metus išaugo 11,3 proc., o skrydžių sulaukta 5,7 proc. daugiau.

Augimo tendencijos stebimos visuose trijuose oro uostuose. Pavyzdžiui, Vilniaus oro uostas pirmą kartą savo veiklos istorijoje viršijo 3 mln. keleivių per metus skaičių. 2015 m. sostinėje aptarnauta 13,4 proc. daugiau žmonių nei 2014-aisiais – 3,3 mln. Palangoje keleivių srautas per metus padidėjo 9,4 proc., Kaune – 3,2 proc.

„Oru keliaujančių ir oro uosto paslaugomis besinaudojančių žmonių skaičius Lietuvoje stabiliai auga nuo 2009-ųjų. Per šešerius metus vien Vilniuje keleivių skaičius išaugo 2,5 karto. Šalies gyventojų mobilumas vis didėja – keliaujama tiek turizmo, tiek verslo reikalais, Lietuva taip pat vis dažniau pastebima tarptautinėje erdvėje ir yra lankoma svečių iš užsienio. Kitąmet su naujais vežėjais ir naujomis kryptimis dar išplėsime keliautojų galimybes, tad tikimės, kad augimas nesustos“, – sako Lietuvos oro uostų generalinis direktorius Gediminas Almantas.

Populiariausios skrydžių kryptys 2015 m. Vilniuje ir Palangoje išliko tokios pačios – sostinėje daugiausiai keleivių sulaukia skrydžiai į Londoną, Frankfurtą ir Rygą, Palangoje ir toliau lyderiauja Kopenhaga. Kaune 2014 m. itin paklausios buvo atostogų kryptys, bet 2015 m. iš populiariausiųjų sąrašo viršaus jas išstūmė Londonas, Dublinas ir Kopenhaga.

2015-aisiais Lietuvos oro uostai priėmė ir išleido 50 tūkst. skrydžių – 3 tūkst. daugiau negu metais anksčiau. Tai nulėmė nauji tiesioginiai skrydžiai į Odesą, Sankt Peterburgą, Memingeną, Bilundą, Glazgą, Belfastą, Malmę, Madridą ir Eilatą. Taip pat buvo pagerintas susisiekimas su Oslu, Frankfurtu, Stokholmu, Kijevu, Kopenhaga, Stambulu, Bergenu, Donkasteriu, Dortmundu, Stavangeriu, Barselona, Bremenu, Briuseliu, Milanu ir Ryga.

Šiemet skrydžių skaičių tikimasi padidinti dar labiau – Vilniuje apie veiklos pradžią paskelbė dvi naujos aviakompanijos – „Vueling“ ir „Germania“, skraidinsiančios į Barseloną ir Ciūrichą. Kaune ir Palangoje skrydžius į Londoną pradės vykdyti kompanija „Wizz Air“, o pajūryje taip pat ims kilti ir leistis kompanijos „LOT“ lėktuvai iš Varšuvos.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė