Lietuvos kariuomenėje atsiras vegetariškas valgiaraštis (8)

KAM nuotr.

KAM nuotr.

Lietuvos kariuomenėje atsiras vegetariškas valgiaraštis, taip nuspręsta po krišnaitų religinės bendruomenės skundo.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba 2015 m. spalio 26 dieną gavo skundą dėl vegetariškos mitybos neužtikrinimo Krišnos sąmonės religiją praktikuojantiems šauktiniams. Krišnos sąmonės judėjimą išpažįstantys ir praktikuojantys asmenys vadovaujasi privalomaisiais principais, kurių vienas yra – Ahimisa – neprievartos principas, nurodantis maitintis vegetariškai – be mėsos, žuvies ir kiaušinių. Toks mitybos būdas šiuo metu karo padalinių punktuose yra neužtikrinamas, dėl to šauktinių teisė į tikėjimo laisvę, religijos praktiką, filosofines pažiūras, negali būti įgyvendinama, religijos teisė pažeidžiama bei suvaržoma, o pats karo tarnybos atlikimas Krišnos sąmonės religiją praktikuojančiam asmeniui labai sudėtingas ir beveik neįmanomas uždavinys. Gautame skunde buvo reikalaujama, kad būtų sudaryta galimybė Krišnos sąmonės religiją išpažįstančiam asmeniui rinktis pilnai subalansuotą vegetarinę mitybą (be mėsos, žuvies, kiaušinių), įskaitant sausus davinius, tame padalinyje, kuriame jis tarnauja, rašoma Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba.

Skundo tyrimo metu Krišnos sąmonės religinė bendrija pasisiūlė parengti religiją atitinkantį valgiaraštį, o Sveikatos apsaugos ministerija sutiko esant poreikiui įvertinti maistinę laktovegetarinio valgiaraščio vertę. Taip pat 2015 m. lapkričio 30 d. Lietuvos kariuomenės vado įsakymu buvo patvirtintas karių alternatyvaus maitinimo valgiaraštis (be mėsos) ir jo receptūros.

Lygių galimybių kontrolierė ištyrusi skundą, ir atsižvelgusi į visų šalių geranorišką bendradarbiavimą, nusprendė skundą nutraukti, įpareigojant Krašto apsaugos ministeriją iki 2016 m. liepos 1 dienos informuoti Kontrolierę apie tai, kokių priemonių imtasi organizuojant karių maitinimą lakto vegetariniu maistu.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas neatmeta, kad ateityje privalomoje karo tarnyboje vegetarai ar kitų specialiųjų mitybos poreikių turintys šauktiniai gali būti telkiami vienoje vietoje.

J. Oleko teigimu, kiekvienoje valgykloje teikti aprūpinimą vegetarišku maistu vienam ar keliems tarnaujantiems netikslinga ir neefektyvu.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė