Latvijos valdžia atitenka tautininkams ir žaliesiems? (9)

Maris Kučinskis | asmeninė nuotr.

Maris Kučinskis | asmeninė nuotr.

Latvijos prezidentas Raimondas Vėjuonis nusprendė kandidatu į premjerus siūlyti Saemo narį Marį Kučinskį iš centristinės „Žaliųjų ir valstiečių sąjungos“.

54 metų M. Kučinskis vadovauja parlamento Tvarios plėtros komitetui. Anksčiau jis užėmė šiaurės rytinio Valmieros miesto mero postą.

Nežiūrint į tai, kad šis politikas yra vidutiniokas, jis jau pareiškė, kad užims griežtą poziciją imigrantų atžvilgius. Taip pat pažadėjo, kad visos valstybinės mokyklos pereis prie latvių kalbos. Šiuo metu 60 proc. mokomų dalykų dėstoma latvių kalba, o 40 proc. tautinių mažumų, rašo BBC.

Politikai ir žinovai buvo nustebinti tokiu prezidento pasirinkimu ir mano, kad tai gali privesti prie rimto Latvijos politikos kurso pasikeitimo. Tokiu būdu reali valstybės valdžia pereis iš dešinės centristinės „Vienybės“ į „Žaliųjų ir valstiečių sąjungos“ bei tautinės partijos „Nacionalinis susivienijimas“ rankas.

Latvijos paskirstyta po lygiai: prezidentas Raimondas Vejuonis savu laiku buvo „Žaliųjų ir valstiečių sąjungos“ narys, Saemo pirmininkas – tautininkas, o premjeras iš „Vienybės“

Dabartiniais duomenimis, „Vienybė“, buvusi antra pagal populiarumą, dabar tesurinktų 5,5 proc.

„Vienybės“ pirmininko pavaduotojas Edvardas Smiltensas pripažino, kad tai – labai svarbus laikmetis tiek koalicijai, tiek visai Latvijos politikai.

Jis išreiškė susirūpinimą, kad gali pasikartoti 2009 metų sausio 13 dienos įvykiai, kuomet šalyje įvyko masiniai neramumai, tada krito Latvijos vyriausybė.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė