„Kino pavasario“ ispaniškoji dalis: pasipriešinimas likimui, magija ir aistra (video) (0)

Is filmo_Nuotaka_kinopavasaris.lt

Kadras iš P. Ortiz filmo „Nuotaka“ | kinopavasaris.lt nuotr.

Likus mažiau nei 100 dienų iki 21-ojo Vilniaus tarptautinio kino festivalio pradžios, festivalio šalimi partnere yra skelbiama Ispanija. Dėka glaudaus „Kino pavasario“ bendradarbiavimo su prestižiniu San Sebastiano kino festivaliu žiūrovai turės galimybę ne tik pamatyti šios šalies filmus, bet ir susitikti su jų režisieriais, aktoriais ir kitais ispanų kino industrijos profesionalais bei sudalyvauti Ispanijos kultūrai skirtuose renginiuose.

Kovo 31-balandžio 14 d. vyksiančio festivalio programose „Festivalių favoritai“ ir „Metų atradimai“ tarp kitų šalių filmų bus pristatytos ir penkios juostos iš skirtingų Ispanijos regionų. Trys iš jų pateko tarp Ispanijos kino meno akademijos nacionalinių apdovanojimų pretendentų ir susirinko net 19 „Goya“ nominacijų. Pietietiško temperamento filmai suteiks „Kino pavasario“ žiūrovams įvairiausių emocijų – nuo jautrių pokalbių iki paveikaus humoro.

Dabartinės Ispanijos kino industrijos atspindys

Tarp šių metų „Kino pavasarį“ aplankysiančios delegacijos iš San Sebastiano kino festivalio – ir jo programos sudarytojas Roberto Kueto (Cueto). Pasak jo, šie penki ispaniški filmai, pristatyti paskutiniame San Sebastiano festivalyje, yra puikūs įvairialypės ir gyvybingos dabartinės Ispanijos kino industrijos pavyzdžiai – ne tik dėl siužetų įvairovės, pasakojimų ir vizualinio stiliaus, bet ir dėl skirtingų gamybos strategijų.

„Režisieriaus Keso Gėjaus (Cesc Gay) filmas „Trumanas“ – meistriškai pastatyta, pagrindinių aktorių (Rikardo Darinas ir Ksavjeras Kamera (Javier Camara)) įtaigiai suvaidinta jaudinanti drama. Filmas „Apostatas“ reprezentuoja kūrybiškumą ir laisvę Ispanijos nepriklausomo kino arenoje. Antrasis pilnametražis režisierės Paulos Ortiz filmas „Nuotaka“ vizualiai svaiginančiai prikelia vieno ryškiausių Ispanijos kultūros ikonų, poeto ir dramaturgo Federiko Garsijos Lorkos (Federico Garcia Lorca) darbą. Kiti du filmai atspindi ispanų kultūros turtingumą: Asier Altunos Izos filmas „Kai nukrenta medis“ tampa įspūdinga poetine kelione į baskų pasaulio ir visuomenės širdį, o Marko Rekos (Marco Rech) „Tobula diena skrydžiui“ siūlo daug asmeniškesnį ir intymesnį kiną katalonų kalba“, – pristatydamas filmus pasakojo R. Kueto.

Tuo tarpu  San Sebastiano kino festivalio direktorius Hose Luis Rebordinos (José Luis Rebordinos) pasidžiaugė, kad penkių svarbiausių ispaniškų filmų pristatymas 21-ąjame „Kino pavasaryje“ dar labiau sustiprins kelerius metus besitęsiančią Vilniaus ir San Sebastiano kino festivalių draugystę.

Plačiau apie ispaniškosios „Kino pavasario“ programos filmus: 

Tragedijai pasmerkta meilė

Net dvylikoje „Goya“ nominacijų paminėtas režisierės P. Ortiz filmas „Nuotaka“ („The Bride“) – tai pasmerktos meilės, aistringo geismo, pražūtingo pavydo, išdavystės ir keršto epas. Įkvėptas jis ispanų poeto ir dramaturgo F. G. Lorkos kultinės pjesės „Kruvinos vestuvės“. Filme du vyrus – Aleksą Garciją ir Asierą Eksandiją – pavojingai supriešina kerinti Inma Kuesta (Cuesta). Ji jau dabar įvardijama naująja vieno žymiausių ispanų režisieriaus Pedro Almodovaro mūza, sukūrusi vaidmenį dar nepasirodžiusiame jo filme „Džiuljeta“ („Julieta“).

Filmo „Nuotaka“ anonsas:

Viskas dėl šuns

„Kino pavasario“ žiūrovai galės išvysti dar vieno ispanų režisieriaus K. Gėjo tragikomišką ir emociškai itin paveikią dramą „Trumanas“ („Truman“). Tai pasakojimas apie dviejų ilgai nesimačiusių draugų pasimatymą, kuris virto atsisveikinimu, mat vienas jų serga nepagydoma liga. Už aukščiausios prabos vaidybą San Sebastiano kino festivalyje apdovanotas „Sidabrine kriaukle“, filmas pelnytai buvo nominuotas ir šešioms „Goya“ nominacijoms.

Filmo „Trumanas“ anonsas:

Apie berniuką ir aitvarą 

Režisieriaus M. Rekos juosta „Tobula diena skrydžiui“ („A Perfect Day to Fly“), kurioje bendraujama tik katalonų kalba, yra labiausiai asmeniškas, minimalistinis, bet įsimintinas ir jausmingas filmas apie vaikystės nekaltybę, nepamirštamą praradimą, stebuklingas pasakas, neišskiriamą draugystę ir kertinius tėvo ir sūnaus santykius. Čia vaidmenis atlieka ir pats režisierius Markas bei jo sūnus Rokas, o trečią svarbų personažą įkūnija populiarusis ir charizmatiškasis „Kino pavasario“ ekranų svečias Sergi Lopezas („Pano labirintas“, „Laisvės tango“, „Vaikis“). Drama tinka visos šeimos auditorijai, tad kino salėse bus laukiami žiūrovai net nuo 7 metų.

Filmo „Tobula diena skrydžiui“ anonsas:

Kaimas prieš miestą

Filme „Kai nuvirsta medis“ („When a Tree Falls“) „Goya“ premijai už geriausią debiutinį vaidmenį nominuota aktorė Iraja Elias įsimintinai vaidina dailininkę dukterį, kuri titaniškomis pastangomis mėgina padalyti save senųjų tradicijų išsaugojimui ir asmeninių ambicijų išpildymui. Tai režisieriaus Asier Altunos Izos drama, apie mistinį žmogaus ryšį su gamta, ir daug jėgų atimantį pasipriešinimą likimui.

Filmo „Kai nuvirsta medis“ anonsas:

Iššūkis Katalikų bažnyčiai

Panaši tema – kaip modernaus pasaulio piliečiui prisitaikyti prie iš vienos kartos į kitą perduodamų šeimos tradicijų – originaliai ir žaismingai nagrinėjama ir filme „Apostatas“ („The Apostate“). Režisieriaus Federico Veiroj komiška drama pasakoja apie vyrą ir kliūtis, su kuriomis jis susiduria, nusprendęs atsisakyti katalikų tikėjimo, kaip krikšto primestos naštos. Filmas San Sebastiano kino festivalyje įvertintas Kino kritikų asociacijos FIPRESCI prizu ir specialiu žiuri apdovanojimu.

Filmo „Apostatas“ anonsas:

Apie festivalį:

21-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ vyks 2016 m. kovo 31-balandžio 14 dienomis. Tai – didžiausias kino renginys Lietuvoje, pernai pritraukęs 107 tūkst. žiūrovų, ir vienas ryškiausių kino festivalių Rytų Europoje. Šiemet „Kino pavasaryje“ bus parodyta 130 pilnametražių ir 70 trumpametražių  filmų, kuriuos festivalio atstovai atrinko, per metus aplankę daugiau nei 30 tarptautinių festivalių.

Daugiau informacijos rasite čia.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė