Atiduoti perdirbti elektronines atliekas bus patogiau (0)

„Rūšiuoklis“

„Rūšiuoklis“

Siekiant, kad elektroninių atliekų surinkimas būtų dar paprastesnis gyventojams,  su Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) iniciatyva tobulinama programėlė „Rūšiuoklis“.

Programėlė vartotojams siūlys 72 papildomas vietas visoje Lietuvoje, kur galima atiduoti perdirbimui elektronines atliekas – senus mobiliuosius telefonus ir visų rūšių baterijas. Tai reiškia, kad gyventojams ir verslui bus patogiau atsikratyti elektronikos atliekų ir prisidėti prie aplinkosaugos.

„Rūšiuoklis“ padeda patogiai surasti artimiausias elektros ir elektroninės įrangos bei baterijų ir akumuliatorių rūšiavimo vietas žemėlapyje, sužinoti darbo laiką, bei nustatyti maršrutą. Programėlė suteikia galimybę pranešti apie netvarkingus rūšiavimo konteinerius, probleminius taškus, o taip pat registruotis atliekų surinkimui iš vartotojui patogiausios vietos.

„Daug žmonių turi senų nenaudojamų telefonų stalčiuose, visi nuolat išmetame baterijų. Jų perdirbimas leistų kiekvienam mažais darbais prisidėti prie poveikio gamtai mažinimo, tačiau trūksta galimybių tai padaryti patogiai ir be gaišaties. “, – sakė Deividas Praspaliauskas,  verslo plėtros vadovas.

Programėlę „Rūšiuoklis“ „Android“ telefonams galima nemokamai atsisiųsti iš „Google Play“.

Programėlę neseniai pristačiusi Elektronikos platintojų asociacija vienija didžiausius elektros ir elektroninės įrangos bei baterijų ir akumuliatorių gamintojus ir importuotojus. 2006 m. INFOBALT narių įsteigta ne pelno siekianti organizacija gamintojų ir importuotojų pavedimu organizuoja elektronikos prietaisų bei baterijų ir akumuliatorių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Asociacija vienija didžiausius šalies elektronikos ir kompiuterijos bei plataus vartojimo prekių distributorius, prekybos tinklus, gamintojus ir didmenininkus, kurie bendrai į šalies rinką išleidžia daugiau nei 1/3 šalyje parduodamų baterijų ir daugiau nei 2/3 šalyje parduodamos elektros ir elektroninės įrangos.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė