Genocido aukų muziejus ir Tuskulėnų memorialinis kompleksas kviečia paminėti Lietuvos laisvės gynimo 25-metį (0)

Plakatas Sausio 13-ajai paminetiLietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Genocido aukų muziejus ir Tuskulėnų rimties parko memorialinis kompleksas kviečia vilniečius ir miesto svečius dalyvauti Lietuvos laisvės gynimo 25-mečiui skirtuose renginiuose.

2016 m. sausio 12 d., antradienį, nuo 10 iki 17 val. ir sausio 13 d., trečiadienį, nuo 10 iki 18 val. bus galima nemokamai apsilankyti Genocido aukų muziejaus ir Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso ekspozicijose ir šiuo metu eksponuojamose parodose.

Genocido aukų muziejaus Konferencijų salėje bus eksponuojama mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ dalyvių piešinių paroda, skirta Sausio 13-osios temai, Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse – projekto „Misija Sibiras’15“ ekspedicijos paroda. Memorialinio komplekso lankytojai galės apsilankyti ir koplyčioje-kolumbariume, kurioje ilsisi sovietinio totalitarinio režimo aukų palaikai.

Sausio 12-13 dienomis Genocido aukų muziejuje ir Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse taip pat bus vedamos nemokamos teminės ekskursijos. Ekskursijų pradžia Genocido aukų muziejuje – 13, 14 ir 15 val., Memorialiniame komplekse – 14 val. Kadangi grupių dydis ribotas, muziejininkai prašo šioms ekskursijoms registruotis iš anksto.

Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse vyks ir daugiau Lietuvos laisvės gynimo 25-mečiui skirtų renginių. Abi dienas nuo 15.00 val. bus rengiamos šeimos popietės „Laisvės gynėjų diena“, o 16.00 val. Konferencijų salėje bus nemokamai rodomas dokumentinis filmas „Lietuviški kino dienoraščiai“ (rež. Saulius Beržinis, 1991 m.).

Sausio 13 d. iš anksto užsiregistravę vyresnių klasių moksleiviai turės galimybę nemokamai pamatyti ir naują dokumentinį filmą „Aš už tave pakalbėsiu“ (rež. Virginija Vareikytė ir Maxi Dejoie).

Nuo sausio 8 d. Lietuvos kino teatrų ekranuose pradėtas rodyti Italijos ir Lietuvos kinematografininkų filmas buvo kurtas bendradarbiaujant su Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centru ir jo Genocido aukų muziejumi. Filmo centre – septynių skirtingų žmonių – kun. Juliaus Sasnausko, rezistentų Vytauto Skuodžio, Algirdo Statkevičiaus, pastarojo žmonos Onos Statkevičienės, kolekcininko Zigfrido Jankausko, buvusio operatyvinio KGB darbuotojo Dano Arlausko ir buvusio KGB tardytojo Vytauto Urbono – gyvenimo istorijos, leidžiančios geriau pažinti paskutinį sovietų okupacijos dešimtmetį Lietuvoje.

Prisiminkite ir pagerbkite Laisvės gynėjus sausio 12-13 dienomis apsilankydami Genocido aukų muziejuje ir Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė