KTU – pirmoji Lietuvos aukštoji mokykla sumaniusi dalintis automobiliu (0)

KTU vyksmas – dalinimasis automobiliu | rengėjų nuotr.

KTU vyksmas – dalinimasis automobiliu | rengėjų nuotr.

Keturias savaites trukęs veiksmas „KTU veža namo“ – pirmasis visame pasaulyje mėgiamo keliavimo būdo dalinantis automobiliu (angl. Carpooling) atvejis Lietuvos aukštųjų mokyklų istorijoje. Šia iniciatyva Kauno technologijos universitetas (KTU) siekė atkreipti studentų dėmesį į aplinkos tausojimą ir ekologišką elgseną.

Vienu automobili naudojantis didesniam skaičiui žmonių, kiekvieno asmens kelionės išlaidos, tokios kaip kuro sąnaudos, mokesčiai, ir vairavimo sukeliamas stresas sumažėja. Dalinimasis automobiliu yra ir palankesnis aplinkai keliavimo būdas, prisidedantis prie darnaus vystymosi. Dalinimasis kelione sumažina išmetamo anglies dvideginio kiekį į aplinką, eismo spūstis keliuose ir automobilių stovėjimo aikštelių poreikį.

Anglišku terminu Carpooling pasaulyje žinomas keliavimo būdas, kada automobilio vairuotojas kartu priima vieną ar daugiau pakeleivių, – nebe naujiena. Prasidėjęs Jungtinėse Amerikos Valstijose, kaip degalų normavimo taktika Antrojo pasaulinio karo metu, šiandien plačiai paplitęs visame pasaulyje.

Kelionės po visą Lietuvą

KTU Studijų informacijos skyriaus koordinatoriai Agnė Zdanavičiūtė ir Dovydas Grigaitis lankydamiesi įvairiose Lietuvos mokyklose, artėjant šventiniam laikotarpiui, Universiteto studentams pristatė veiksmą „KTU veža“. Specialistai savo kelionės maršrutus viešai skelbė „Facebook“ paskyroje KTU studentams ir kvietė studentus vykti kartu, jeigu numatytas maršrutas jiems būdavo pakeliui į gimtuosius miestus.

Veiksmo metu buvo vykstama šiais maršrutais: Kaunas-Šiauliai, Kaunas-Kupiškis, Kaunas-Marijampolė, Kaunas-Ukmergė, Kaunas-Kėdainiai, Kaunas-Alytus.

Pateikę studento pažymėjimus, 2015 metų gruodžio 1-24 dienomis su KTU Studijų informacijos skyriaus koordinatoriais po Lietuvos miestus ir miestelius keliavo penkiolika Universiteto studentų.

„Šis projektas neatsitiktinai pradėtas vykdyti gruodžio mėnesį. Artėjant svarbiausioms žiemos šventėms, norėjome paskatinti studentus dažniau grįžti pas tėvus, aplankyti gimtuosius namus ir savo mokyklas. Studentai iš tolimiausių Lietuvos kampelių ne visada turi galimybę dažnai vykti namo, todėl ėmėmės KTU jaunimą vežti nemokamai“, – kalbėjo A. Zdanavičiūtė.

Vyko ir į savo buvusias mokyklas

D. Grigaitis taip pat džiaugėsi šia Universiteto sumanytu veiksmu: „KTU veža“ nustebino mus pačius – nesitikėjome tokio didelio studentų susidomėjimo ir aktyvaus dalyvavimo. Labai smagu, kad atsirado ir tokių studentų, kurie norėjo vykti ne tik į savo namus, bet ir į buvusias mokyklas.“

Visą gruodžio mėnesį nemokamai studentus vežiojusių Agnės ir Dovydo nuostabai, pakeleivių tarpe atsirado ir tokių, kurie pasiūlydavo savanoriškai prisijungti prie Universiteto pristatymo įvairiose mokyklose.

„Akcijoje itin aktyviai dalyvavo KTU Informatikos fakulteto studentai, kurie mūsų aplankytose mokyklose su užsidegimu pristatinėjo savo fakultetą. Šie drąsūs ir aktyvūs vaikinai laužė visus informatikams klijuojamus stereotipus“, – su šypsena pasakojo A. Zdanavičiūtė, pridurdama, kad šiame veiksme gausiausiai dalyvavo ir pirmakursiai.

Jos nuomone, keliauti vienai gana nuobodu, todėl beveik mėnesį turėti pakeleivių buvo įdomu ir smagu. Mergina džiaugėsi galėjusi su studentais pabendrauti ir padiskutuoti: ­„Studentai noriai pasakodavo apie savo fakultetus, stojimo į aukštąją mokyklą priežastis ir turėtą patirtį, pasirinktas studijas. Tai mums labai aktuali ir svarbi informacija, į kurią stengiamės atsižvelgti.“

A. Zdanavičiūtės ir D. Grigaičio teigimu, „KTU veža“ galimybe pasinaudoję studentai buvo labai patenkinti šiuo veiksmu, dėkojo už puikių sumanymą bei išreiškė viltį, jog jis bus vykdomas ir ateityje.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė