Lietuvoje oro policijos misiją iš vengrų perima ispanai (0)

KAM nuotr.

KAM nuotr.

Keičiasi Baltijos šalių oro policijos misiją atliekančių šalių kontingentai – Lietuvoje misiją iš vengrų perims ispanai, o Estijoje vokiečius pakeis belgai.

Lietuvoje Ispanijos karinių oro pajėgų kariai patruliuos su keturiais naikintuvais „Eurofighter Typhoon“. Jie Baltijos valstybėse dalyvaus jau trečią kartą – ši misija Šiauliuose jau antra, o vieną kartą ispanai budėjo Amari bazėje Estijoje.

Ispanijos kontingentą, kuris atvyko iš nuolatinės dislokacijos vietos Albacete, sudaro apie 130 karių – pilotai, technikai, medicinos personalas, palaikymo grupės, komunikacijos ir kitų sričių specialistai.

Misiją baigiantys Vengrijos karinių oro pajėgų kariai oro erdvės apsaugą vykdė su keturiais naikintuvais JAS-39 „Gripen“, o šioje misijoje iš viso dalyvavo apie 80 karių. Vengrijos kariai taip pat bendravo su Šiaulių miesto visuomene, skyrė labdaros Šiaulių sutrikusio vystymosi kūdikių namams, priėmė Lietuvos moksleivių ir studentų ekskursijas.

NATO šalys pradėjo siųsti savo karius ir naikintuvus saugoti Baltijos šalių oro erdvę nuo 2004 metų kovo, kada Lietuva, Latvija ir Estija tapo NATO narėmis. Nuo to laiko šią misiją Baltijos valstybėse vykdė jau 16 sąjungininkių šalių. Ispanijos kontingento vykdoma NATO oro policijos misija bus 40-oji nuo jos vykdymo pradžios 2004 metais.

NATO oro policijos misija – kertinis Aljanso solidarumo akmuo, o NATO oro erdvės vientisumo išsaugojimas – kolektyvinė užduotis. Narėms, neturinčioms savo pajėgumų, tarp jų ir Baltijos šalims, NATO taiko visam Aljansui vienodus saugumo užtikrinimo standartus. Baltijos valstybėse ištisus metus budintys NATO naikintuvai yra pasirengę reaguoti į bet kokius galimus Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro erdvės pažeidimus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė