„ETNOdirbtuvėlės“. Kaukių gamyba (1)

Etnoketvirtadienių dirbtuvėlės | Nuotrauka iš VEKC archyvų.

Etnoketvirtadienių dirbtuvėlės | Nuotrauka iš VEKC archyvų.

Sausio 14 d. 18 val. Vilniaus etninės kultūros centre (Pamėnkalnio g. 34) vyks pirmasis šių metų „ETNOketvirtadienis“. Bus mokomasi gaminti kaukes linksmiausiai metų šventei – Užgavėnėms, kurios šiemet bus ypač ankstyvos!.. – vasario 9 dieną. Renginio rengėjai kaip visuomet, visų maloniai lauks su kvapnios arbatos puodeliu.

Norintys dalyvauti renginyje turėtų užsirašyti el. paštu sandra@etno.lt arba pranešti tel. 8 5 279 1287, nes visų yra visų norinčių priimti regėjai yra nepajėgūs.

„ETNOketvirtadienis“ – tai užsiėmimai, kurių tikslas – skatinti tradicinės dvasinės ir materialinės kultūros prieinamumą, pažinimą ir tęsimą bei parodyti tradicinės kultūros įvairovę, jos pritaikymo ir interpretacijos galimybes, gausinti žmonių, besidominančių etnine kultūra, bendruomenę.

„ETNOketvirtadienis“ – tai galimybė įvairaus amžiaus ir profesijų žmonėms, kurie domisi ar dar tik nori atrasti etninę kultūrą, susipažinti su ja įvairių seminarų, diskusijų, etnokino peržiūrų, pasidainavimų, pasigrojimų ar dirbtuvėlių metu. Per užsiėmimus, gerdami lietuviškų žolelių arbatą, dainuojame liaudies dainas, grojame tradiciniais ir „šiuolaikiniais“ muzikos instrumentais, mezgame riešines, vejame juostas, gaminame kalėdinius žaisliukus ir Užgavėnių kaukes, marginame velykinius kiaušinius, žiūrime etnokiną, klausomės paskaitų ir įvairiausių pasakojimų, atsižvelgdami tiek į dalyvių poreikius, tiek į natūralų gamtos ciklą, kalendorines šventes. Šiais užsiėmimais norime priartinti tradicinę kultūrą prie visų, norinčių ją pažinti, tad jie vyksta vakare, kai baigiasi dienos darbai. Tai galimybė vienoje vietoje susitikti skirtingo amžiaus ir skirtingo patyrimo žmonėms bei pasidalyti savo patirtimi ir turimomis žiniomis.

Etnodirbtuvėlės vaikams | Nuotrauka iš VEKC archyvų.

Etnodirbtuvėlės vaikams | Nuotrauka iš VEKC archyvų.

 

Būrelis „ETNO vaikams“ sausio 12 d. 15 val. kviečia mažuosius pasiruošti linksmiausiai ir siautulingiausiai metų šventei – Užgavėnėms! Gaminsime kaukes papjėmašė technika, pasimokysime Užgavėnių žaidimų, gal net padainuosime… Laiko iki pačios šventės liko nedaug, o nuveikti turime dar tiek nemažai!
Užsiėmimo kaina 4 Eur.

Dėl riboto vietų skaičiaus būtina išankstinė registracija justina@etno.lt arba 85 279 1287.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

„ETNO vaikams“ – tai kiekvieną antradienį 15–17 val. Vilniaus etninės kultūros centre vykstantis būrelis vaikams, kuriame mažieji ne tik supažindinami su etnine kultūra, bet ir kviečiami iš arčiau pažvelgti į tradicinės kultūros įvairovę, jos interpretacijos galimybes, atranda vietos etninei kultūrai savo kasdienėje veikloje, puoselėja jos tęstinumą bei meilę jai.

Etnokulturos-centras_logo_spalvotas

 

 

 

Kategorijos: Gyvoji tradicija, Kultūra, Margos pievos: renginiai, Naujienos, Praktiniai patarimai, Saulės arkliukai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė