Signataro Z. Vaišvilos spaudos konferencija apie nesisteminę žiniasklaidą ir sovietinę propagandą (tiesioginė transliacija, video) (41)

Z.Vaišvila | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Z.Vaišvila | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Sausio 6 d. 10.30 val. Seimo spaudos konferencijų salėje įvyko Lietuvos Nepriklausomybės atstatymo Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija „Prokuratūra paneigė 15min.lt šmeižtą dėl 10-ies interneto svetainių ir signatarų antivalstybinės veiklos Rusijos valstybės naudai“.

Signataras Zigmas Vaišvila spaudos konferencijoje pristattė Vilniaus apygardos prokuratūros nutarimą dėl  praeitų metų rugpjūčio 3 d. interneto dienraščio 15min.lt paskelbtos informacijos esą kai kurios lietuviškos interneto svetainės ir signatarai vykdo antivalstybinę veiklą.

Signataras Z. Vaišvila prieš spaudos konferenciją išplatintame pranešime priminė, kad 2015 rugpjūčio 3 d. 15min.lt paskelbė straipsnį „Lietuvos radikalai naudoja rusiškos ir sovietinės propagandos technologijas“, kurioje pateikė informaciją apie Lietuvos 10-ies interneto svetainių ir signatarų Rolando Paulausko bei Z. Vaišvislos tariamą antivalstybinę veiklą, nukreiptą prieš Lietuvos Respubliką bei vykdomą Rusijos valstybės naudai. Dėl šios publikacijos signataras Z. Vaišvila kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl dienraščio aprašytos antivalstybinės veiklos. Pernai metų rugpjūčio 28 d. Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas dėl šio pareiškimo pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal požymius nusikaltimo, vadovaujantis Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 122 straipsnio „Vieši raginimai smurtu pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą“ 1 dalimi.

Tačiau, kaip informavo signataras Z. Vaišvila, Vilniaus apygardos prokuratūra nusprendė ikiteisminį tyrimą nutraukti, motyvuodama tuo, kad šiuo atveju nebuvo padaryta veika, turinti nusikaltimo, numatyto LR BK 122 str. ar kito, požymių.

Signataras Z. Vaišvila spaudos konferencijoje aptarė ikiteisminio tyrimo rezultatus ir motyvus kuriais remiantis buvo paskelba minėtą tikrovės neatitinkanti informacija.

Tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją iš Seimo galima buvo stebėti ČIA.

Vykstant spaudos konferencijai jos dalyviams galima buvo internetu pateikti klausimus.

Nuoroda į klausimų uždavimo sistemą  ČIA (veikė transliacijos metu).

Žiūrėkite spaudos konferencijos tiesioginės transliacijos vaizdo įrašą (atsiprašome už transliacijos garso sutrikimus įrašo pradžioje):

Skelbiame Nepriklausomybės atstatymo Akto signataro Z. Vaišvilos po spaudos konferencijos išplatintą pranešimą spaudai:

Z. Vaišvila. Prokuratūra nustatė, kad šmeižto kampaniją ir nesantaikos kurstymą Lietuvoje vykdo Lietuvos valstybės institucija

A.a. signataras A. Patackas pernai prisipažino, kad vėl pradėjo kurti pogrindį, nes kitaip šioje Lietuvoje ne ką begalima nuveikti. Mus sėkmingai skaldo – piliečių nesusikalbėjimas pasiekė tokį lygį, kad keičiamės tik kaltinimais vieni kitiems, viešai ir nebaudžiamai „visuomenininkai“ sudarinėja „valstybės priešų“ sąrašus, o dalykinės diskusijos, konkrečios veiklos mūsų valstybės naudai beveik nėra. Kas tai organizuoja? Daug kas jau net savaime vyksta, tik reikia mus pakaitinti. Pateikiu įrodymus, kad tai daro Lietuvos Respublikos valstybės įstaigos, privalančios vykdyti priešingą veiklą – mus nuo to ginti ir apsaugoti. Stebina tik tai, kad jos tai daro taip primityviai ir tiesmukai, o mums to pakanka, kad kaltintume nebūtais dalykais vieni kitus, bet ne šiuos kurstytojus ir tikruosius Lietuvos valstybės priešus.

2015 m. kovo 19 d. sisteminė žiniasklaida vienu ypu pagarsino žinią apie kratas 11-os Lietuvos piliečių namuose Generalinės prokuratūros pradėtame ikiteisminiame tyrime pagal Baudžiamojo kodekso 121 str. – antikonstitucinių grupių ar organizacijų kūrimas ir veikla. Šis propagandinis burbulas subliuško, tačiau apšmeižtų 11-os žmonių net neatsiprašyta. Ir neišgirdome svarbiausio – kas gi ta baisioji pogrindinė antivalstybinė organizacija?

2015 m. rugpjūčio 3 d. 15min.lt paskelbė straipsnį „Lietuvos radikalai naudoja rusiškos ir sovietinės propagandos technologijas“, kuriame pateikė išsamią informaciją apie Lietuvos 10-ies interneto svetainių („Karštas komentaras“, „Laisvas laikraštis“, „Ekspertai“, „Ldiena“, „Sarmatas“, „Nacionalistas“, „Lietuviais“, „Versijos“, „Šauksmas“ ir kt.) bei signatarų Rolando Paulausko ir Zigmo Vaišvilos antivalstybinę veiklą, nukreiptą prieš Lietuvos Respubliką bei vykdomą Rusijos valstybės naudai. Tą pačią dieną kreipiausi į Generalinę prokuratūrą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo dėl antivalstybinės veiklos.

2015 m. rugpjūčio 28 d. Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pagal šį mano pareiškimą pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal požymius nusikaltimo, numatyto Baudžiamojo kodekso 122 straipsnio “Vieši raginimai smurtu pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą“ 1 dalyje.

Gavau 2015 m. gruodžio 17 d. Vilniaus apygardos prokuratūros nutarimą dėl šio ikiteisminio tyrimo nutraukimo, nes nustatyta, kad nepadaryta veika, turinti nusikaltimo, numatyto LR BK 122 str. ar kito straipsnio, požymių. Tad prokuratūra nustatė, kad 2015-08-03 d. 15min.lt paskelbė minėtą šmeižikišką ir tikrovės neatitinkančią informaciją apie tariamai antivalstybinę veiklą. Kadangi tai yra ne tik šmeižikiška veika, bet ši viešai paskelbta išsami informacija neatitinka tikrovės ir yra nepagrįsta, todėl atsižvelgiant į didelę šios interneto svetainės sklaidą ir poveikį visuomenei, taip pat į karo grėsmės akivaizdoje paskleistą melagingą pranešimą apie visuomenei gresiantį pavojų, savo prašyme dėl ikiteisminio tyrimo prašiau pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimai nusikalstamų veikų, atitinkančių LR BK 285 str. nustatytų nusikaltimų požymius dėl melagingo pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų.

Nors šis ikiteisminis tyrimas neišsireikalavo iš Tėvynės sąjungos vadovo G. Landsbergio įsteigtos VšĮ „Informacinio saugumo ir analizės centras“ medžiagos, kurios pagrindu, anot Seimo nario A. Anušausko, atliktas šis „analitinis“ tyrimas, tačiau ikiteisminiame tyrime atlikta liudytojo ir šio 15min.lt provokacinio straipsnio autoriaus Dovydo Pancerevo apklausa atskleidė, kas Lietuvoje organizuoja šias visuomenę klaidinančias ir nesantaiką bei karo propagandą kurstančias publikacijas. D. Pancerevas paliudijo, kad „… su juo 2015 m. liepos mėn. gale susisiekė vienoje iš valstybės institucijų dirbantys asmenys, kurie pranešė, kad atliko tyrimą, kaip jis tuo metu suprato, susijusį su propaganda, ir pasiūlė pasidalinti minėto tyrimo medžiaga. Tų konkrečių asmenų nenori įvardinti dėl žurnalistinės etikos ir tarpusavio susitarimo. Kitą dieną nuvyko į minėtą valstybės instituciją, kurios taip pat nenori įvardinti. Su juo bendravę asmenys iš pradžių žodžiu pristatė minėtą tyrimą ir parodė skaidres, o vėliau jam tiesiog pasiūlė viską įsirašyti į USB jungtį. … Jam asmeniškai iš informacijos šaltinio gauta medžiaga nesukėlė jokių abejonių dėl patikimumo ir aktualumo, nes minėtą informaciją jis pats patikrino, ir be to ši informacija buvo perduota Lietuvos Respublikos valstybinės institucijos darbuotojų, kurių tiesioginė pareiga yra stebėti informacinę erdvę ir ieškoti propagandos apraiškų,…“

Tokiu būdu paaiškėjo, kad D. Pancerevas yra ne straipsnio autorius, o kažkurios Lietuvos valstybės spec. struktūros valios vykdytojas. Nesvarbu, ar šis žurnalistu besivadinantis asmuo yra šios valstybinės institucijos agentas ar kitaip jos įtakojamas (pvz. šantažu) asmuo. Tai – jo sąžinės ir moralės klausimas, nes šio liudytojo pasiteisinimas ne tik apgailėtinas. Tokį neprofesionalų agentą ir kitaip įtakojamą asmenį, supanikavusį apklausoje ir atskleidusį mūsų valstybės spec. struktūrų purviną bei neteisėtą veiklą, manau, įvertins pati institucija, pavedusi jam šioje žiniasklaidoje atlikti šią purviną provokacinę užduotį.

Tačiau svarbiausia yra tai, ką nustatė šis ikiteisminis tyrimas – karo propagandą ir jos kurstymą bei Lietuvos visuomenės supriešinimą, nesisteminių interneto svetainių ir konkrečių fizinių asmenų bei Lietuvos Nepriklausomybės atstatymo Akto signatarų šmeižtą sąmoningai vykdo Lietuvos valstybės struktūros. Tokiu būdu paaiškėjo, kad Lietuvos valstybės institucijos ir jų pareigūnai ne tik piktnaudžiauja savo padėtimi, kas savaime dėl to šias veikas vykdantiems asmenims užtraukia baudžiamąją atsakomybę, bet ir šiurkščiai pažeidžia Lietuvos Respublikos Konstituciją – 21 str. (žmogaus orumą gina įstatymas), 25 str. (Žmogus turi teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti; žmogui neturi būti kliudoma ieškoti, gauti ir skleisti informaciją bei idėjas; Laisvė reikšti įsitikinimus, gauti ir skleisti informaciją negali būti ribojama kitaip, kaip tik įstatymu, jei tai būtina apsaugoti žmogaus sveikatai, garbei ir orumui, privačiam gyvenimui, dorovei ar ginti konstitucinei santvarkai), 26 str. (Minties ir sąžinės laisvė yra nevaržoma), 29 str. (Įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs); 33 str. (Piliečiams laiduojama teisė kritikuoti valstybės įstaigų ar pareigūnų darbą, apskųsti jų sprendimus. Draudžiama persekioti už kritiką).

Dėl šių priežasčių kreipiuosi į Generalinę prokuratūrą šio ikiteisminio tyrimo rezultatų pagrindu pradėti ikiteisminį tyrimą ne tik dėl 15min.lt ir Dovydo Pancerevo melagingo pranešimo apie visuomenei gręsiantį pavojų ir dėl šmeižto, bet ir dėl Lietuvos valstybės institucijos, pateikusios D. Pancerevui, pareigūnų baudžiamosios atsakomybės, piktnaudžiajant tarnybine padėtimi ir vykdant antikonstitucinę ir antivalstybinę veiklą – karo propagandą ir jos kurstymą bei Lietuvos visuomenės supriešinimą, nesisteminių interneto svetainių ir konkrečių fizinių asmenų bei Lietuvos Nepriklausomybės atstatymo Akto signatarų šmeižtą.

Prokuratūros prašau ištirti, ar analogiškas karo kurstymo viešas akcijas vykdžiusi LRT, skelbdama karo kurstytojo buvusio Lietuvos ambasadoriaus JAV ir Meksikoje Žygimanto Pavilionio žinomai melagingus paaiškinimus, kad netoli Vilniaus dislokuota Rusijos kariuomenė netrukus užpuls Lietuvą, to nedarė tos pačios ar kitos Lietuvos valstybės institucijos pavedimu.

Drauge su Seimo nariu Audriumi Naku kreipiamės į Seimą, Prezidentę bei Vyriausybę, kad nustatytų šią neteisėtą ir antivalstybinę galimai nusikalstamą veiką vykdančią valstybės instituciją ir nedelsiant pakeistų jos vadovybę. Šių asmenų galimai nusikalstamas veikas, tikėsimės, tinkamai įvertins naujojo Generalinio prokuroro vadovaujama prokuratūra.

Seimui primenu, kad gyvenimas dar kartą patvirtino, jog būtina Seime skubos tvarka priimti prokuratūros įstatymo pataisas dėl nepriklausomo prokuroro instituto atsiradimo Lietuvoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Lietuvos kelias, Naujienos, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , .

41 komentaras

 1. Tai, kad patingėjo tirti, dar nereiškia, kad prieš Lietuvą nukreiptos veiklos nėra.

 2. pušis:

  Na, taip, “tikras lietuvi”, gal tikrai reikėjo tirti, gal tikrai yra. 🙂 Pats irgi esi esi prie kenkėjų priskirtas. Pasieškok ekspertuose, jei netingi, ten pateiktas visas sąraqšiukas 🙂 🙂 🙂

 3. Diedas:

  Na čia tai pažvengiau. Vaišvila su mikrofonu kalbėjosi spaudos konferencijoje be spaudos atstovų.
  Nebuvo nė vieno klausimo.
  Nebuvo jokios spaudos.
  Nebuvo ir konferencijos.
  Reporteriai, beieškantys purvo, bet kokių sensacijų, bet kokios piguvos, ar menkiausių skandalų ir tie nesiteikė užsukt paklausyt.
  Čia buvo vienišo nepripažinto klouno spektaklis pačiam sau.
  Kaip supratau, jį vėl kažkas skriaudžia. Tik nesusigaudžiau kas.

  • Dronas:

   Zigmukas rinkamam ruosias. Eis kartu su tokiais kaip balcytis i prezidentus. Kai kas norejo ir paksiu prastumti, kad anas irgi sudalyvautu, bet nesigavo, kazkaip seime uzstrigo. Dabar islys daugybe kremliaus siustu Lietuvos “gelbetoju”. Grybauskaite kai kam visai nepatiko, todel bandys prastumti sava “tovarysciu”, gal ir ne AMB 2.0, bet bent jau panasu. Todel pradejo lysti tokie tipai kaip kirmeles po lietaus. Rinkimai arteja, o rimtu kandidatu kazkaip nesimato. Jauciu su sitais prezidento rinkimais gali blogai gautis.

 4. Diedas:

  Alkas, tautinis,save gerbiančių ir Lietuvą mylinčių žmonių portalas.
  Tai kodėl jame publikuojami Lietuvą ir jos žmones žeminantys straipsniai, dvejones ir nepasitenkinimą bandančios sukelt “konferencijos”?
  Mano nuomonė tokia:
  Vakarų šalyse, konkrečiai Olandijoje ir Belgijoje, kažkokios pakraipos ar partijos leidinyje, neišeis publikuot ne tik leidinio politikos neatitinkančio straipsnio, bet net nepalankaus komentaro.
  Ten demokratija suprantama taip, kad kiekvienas gali susirast savo supratimus atitinkančią terpę ir ten save išreikšt. Dešiniųjų portale komunistinių straipsnių ir komentarų nebus. Ir atvirkščiai.
  Lietuvoje kremliaus vergų prifarširuota nuo seniūnijų iki seimo, nuo rajoninių laikraštėlių iki pagrindinių portalų.
  O jie demokratiją supranta savaip. Kremlinė demokratija, tai visuotinis viduriavimas ant galvų visiems,kas negarbina rusų caro ir nepritaria imperinei politikai.
  Todėl ir nėra mūsuose nė vieno televizijos kanalo,nė vieno internetinio portalo, kad apsilankęs nebūtum apdergtas už tai kad gimei lietuviu, ar už tai kad myli savo Tėvynę.

  • Dronas:

   Kai kur vakaruose, del situ kremliaus uteliu, atjunge galimybes komentuoti. Nieko cia nepadarysi, reikia tiesiog rodyt i tokius pirstu, ivardint ju mela ir neleist jaustis kaip namuose. Gerasis dede moderatorius ne visur ateis, o jeigu komentaru simtai ar daugiau, juo labiau. Cia tas atvejis kai pats turi daryt tvarka.

 5. albinas:

  Diedai, eik geriau prigulk…

 6. Mintis:

  Pagarba gerbiamam signatarui,atliekančiam garbingai ne tik savo signatarinę pareigą budėti valstybingumo sargyboje,(tam ir signatarams kur kas didesnės nei kitiems piliečiams suteiktos galimybės ir teisės)bet kartu savo kruopščiu darbu gerbiant valstybės įstatymus, padeda teisinėms institucijoms, formuoti teisinę praktiką apsiginant galimo politinio šmeižto bylose?Ar kartu negynė ir portalo Patriotai.lt garbę,nuo “kažkam kažkokio priskyrimo”?

 7. mama iš kaimo:

  Ačiū, Zigmai. Stiprybės ir kantrybės Tau . Nenuleisk rankų.

 8. Rasa:

  Laukia ilgas tiesos ieškojimo kelias. Bet kartu tai bus proga patikrinti, kaip ir kam dirbs naujasis Gen. prokuroras, ar ir vėl nebus Ponios ir valdančiųjų gynėjas…

 9. Jonas:

  Dėl prokuroro, tai prieš vėją nepapūsi, kaip ir Zigmui iki šiol sunkiai einasi. Bet taip norėtųsi tikėti, kad Zigmui pavyks suburti bent 20 tvirtų bendraminčių ir dirbant kryptingai/komandoje viską pakeisti, dalinai pradėti tai daryti per šio rudens rinkimus. Dabar gi, tūkstančiai sekėjų facebook, dešimtys draugų signatarų, keletas draugiškų portalų, bet tuščia salė ir jis pats vienas kreipėsi į prokuratūrą…:(

 10. Kemblys:

  Ką galima būtų manyti, jei ‘karys’ iššaudytų kovinius šovinius į orą dar neprasidėjus mūšiui..? Aš manyčiau, kad tas ‘karys’ Zigmas Vaišvila.

 11. )..(:

  geras kom. ,, Tokia jau ta „demokratinė“ Lietuva: kada tik pasakai ką nors, ar tai būtų apie dabartinę visuomenės padėtį, ar apie istoriją – jei tik tai iš esmės prieštarauja viešpataujančiai santvarkai ir jos diktuojamai ideologijai, iš karto atsiduri landsberginių „teisuolių“ taikiklyje, esi apšaukiamas didžiausiu priešu, blogiečiu, nusikalteliu, neretai dar, „kacapu“, „vatniku“ ar „šiukšle“.Tik visiškas neišmanėlis nesupras, kad tokių straipsnių užsakovai, tai tam tikros struktūros, vykdančios užsienio valstybių, o šiuo atveju, JAV, nurodymus. Kieno gi interesus gina, kam tarnauja ir ko iš tikrųjų savo plačiai tiražuojamomis rašliavomis siekia įvairaus plauko „pancerovai“, „propagandos detektyvai“ bei kt.? Ogi taip vadinamų, CŽV kontroliuojamų, JAV nevalstybinių organizacijų. Šios organizacijos yra pagrindiniai JAV nekarinės ekspansijos, JAV neokolonializmo politikos įrankiai. Lietuvoje, šalia jau egzistuojančių įvairiausių JAV fondų, centrų, institutų, buvo įsteigti taip vadinami kibernetinio saugumo centrai ir kitos proamerikietiškos organizacijos, kurių pagrindiniai tikslai yra du: antirusiška veikla išorėje ir konstitucinių laisvių, pilietinių teisių ribojimas viduje ribojimas tų šalių piliečiams. Informacinio karo metu Vašingtono finansuojami „centrai“ vykdo viešosios erdvės monitoringą bei smegenų plovimą, siekia sukurti informacinę erdvę, šalindami alternatyvios informacijos šaltinius (Rusijos televizijos kanalų transliacijų draudimas), represuodami alternatyvios informacijos nešėjus, persekiodami kitaminčius. Vykdant informacines atakas JAV specialiosios tarnybos, siekdamos sukurti objektyvumo ir nešališkumo iliuziją, vietiniams informacijos vartotojams skleidžia savo propagandą šalies gimtąja kalba per vietinius propagandistus, žurnalistus, politologus, analitikus – įvairius pancerovus, kurie tokiu būdu atranda sau darbo – negarbingo, nešvaraus, tačiau pelningo. JAV net nebeslepia, atvirai skelbia konkursus pačių nepadoriausių, aršių propagandistų atrankai darbui Melo imperijos JAV informacinio karo prieš Rusiją ir visą žmoniją fronte. Bet kuriuo atveju, provokatoriai bei kiti kenkėjai gali būti tikri, kad šitokie pigūs žaidimai ne tik neįbaugins, bet tik dar labiau paskatins pažangiąsias Lietuvos opozicines jėgas tęsti savo darbą ir kovą dėl tikros Lietuvos nepriklausomybės atstatymo ir socialinio teisingumo mūsų šalyje”

  • Diedas:

   Man tokie “Amierika puola” pasvaičiojimai nerimtai atrodo dar nuo sovietmečio.
   Šita frazė yra Rusijos reikalų indikatorius. Kuo dažniau už jų nesėmes apkaltinama Amerika, tuo reikalai prastesni.
   Prieš žlungant sovietiniam ubagynui, net dėl kolūkiuose nenukirstų javų ir sušaldytų bulvių buvo kalti Amerikos imperialistai.
   Kremliaus propagandistai savo įgrįsusių klišių nekeičia.
   Patys pirsrelėję, nedelsiant pradeda klykt, kad kiti pagadino orą.
   Lietuvos informacinis laukas kremliaus įtakoje, propaganda varoma į vienus vartus. Nuo straipsnių apie Rusiją ir jų carą net bloga. Sunku suprast ar gyveni EU ar sovietų sąjungoje, bet kremliaus vergai viską apverčia atžagariai.
   Amerika su Rusija informacinio karo nekariauja. Todėl rusai šitame kare laimi visus mūšius.
   Bet vyksta naftos kainų karas.
   Per paskutinį naftos kainų karą, amerikonai sužlugdė CCCP.
   Per šį nuvers agresyvų rusų carą ir pastatys sau tinkamą.
   Labai greitai parsidavėliams dievinantiems Putiną teks ieškotis kito stabo.

 12. Goda:

  Nuo kai kurių tinklapių minimų 15min straipsnyje aiškiai sklinda rusiškos propagandos tvaikas.
  Aišku gali veikti ir pavieniai asmenys, įsiskverbę į tinklapių redakciją ar administraciją.Tuomet reiktų ne piktintis, o išsivalyti nuo Lietuvai priešiškų elementų.

  Mes visą nepriklausomybės laikotarpį gyvename atakuojami Rusijos propagandos ir nereikia stebėtis, kad prorusiškos jėgos skverbiasi per bet kurį plyšį ir į žiniasklaidą ir į politiką. Naujos politinės partijos dažnai infekuojamos prorusiškomis jėgomis dar nespėjusios sustiprėti. Nieko nepadarysi, tokios realijos, reikia kruopščiai tikrinti žmones, su kuriais dirbi, nes per naivumą gali ir pats susikompromituoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė