Lietuvos vardas minimas Indijos dienraščių puslapiuose (4)

Indijos laikrasciuose Inija ir Veta_asmen.nuotr3

Inija Trinkūnieniė ir Vėtra Trinkūnaitė Indijoje | asmen. nuotr.

Paskutinėmis 2015 metų dienomis Indijos laikraščiuose buvo minimas Lietuvos vardas ir mirgėjo nuotraukos su Lietuvos krivės Inijos Trinkūnienės ir dainininkės Vėtros Trinkūnaitės atvaizdais. Lietuvos atstovės buvo pakviestos Kaljan ašram (Kaljan ashram) organizacijos dalyvauti Indijos genčių olimpiadoje.

2015 m. gruodžio 27 dieną Rančyje prasidėjo visos Indijos genčių olimpinės varžybos. Jas rengia visas Indijos visuomenines gentis globojanti organizacija Kaljan ašram (Kaljan ashram). Tai septintoji genčių olimpiada, kuri į vieną didžiausių Indijos stadionų sutraukia virš 40 tūkstančių dalyvių.

Indijos laikrasciuose Inija ir Veta_asmen.nuotr4

asmen. nuotr.

Į olimpiados atidarymo apeigas buvo pakviestos ir Senosios baltų religinės bendrijos krivė Inija Trinkūnienė bei dainininkė Vėtra Trinkūnaitė. Atidarymo metu buvo rodomas  video filmas apie Lietuvą, jos  kalbinius ir kultūrinius ryšius su Indija.

Indijos laikrasciuose Inija ir Veta_asmen.nuotr5

asmen. nuotr.

Didžiausią įspūdį olimpiados dalyviams ir žurnalistams paliko Vėtros Trinkūnaitės atliekama Indijos tautinė giesmė Vande Mataram („Aš meldžiuosi tau, Motina Žeme“).

Indijos laikrasciuose Inija ir Veta_asmen.nuotr1

asmen. nuotr.

Žurnalistai plačiai nušvietė renginį Indijos žiniasklaidoje, pažymėdami  nuostabų tautinės giesmės atlikimą.  Vėtra Trinkūnaitė pritarė giesmei  lietuviškomis kanklėmis.

Indijos laikrasciuose Inija ir Veta_asmen.nuotr2

asmen. nuotr.

„Romuva jau porą dešimtmečių palaiko tamprius ryšius su Indijos „Kalijan ašramo“ (Kalyan Ashram) ir RSS organizacijomis, kurios, kaip ir Romuva, yra suinteresuotos savosios kultūros išsaugojimu. Kartu rengiame tarptautines konferencijas ir pristatome visuomenei savo kultūrų savitumą ir grožį. Šiais metais aš Indijoje viešiu jau antrą kartą. Šių metų pradžioje dalyvavau tarptautinėje konferencijoje Maisore“, – sako Romuvos krivė Inija Trinkūnienė.

Indijos laikrasciuose Inija ir Veta_asmen.nuotr.

asmen. nuotr.

Senovės baltų religinės  bendrijos Romuva bendruomenė, slapta veikusi sovietmečiu, įregistruota 1992 metais. Romuva tęsia lietuvišką dvasinę tradiciją, kurios gyvybingumą ir prasmę patvirtina vis didėjantis poreikis svarbiausias šeimos šventes švęsti sukuriant aukuro ugnį, giedant šventas mūsų protėvių giesmes ir puoselėjant darną.

 

Vėtros Trinkūnaitės muzikinis kelias prasidėjo vaikystėje, kartu su tėvais dainuojant Romuvos apeigų folkloro grupėje „Kūlgrinda“. Vėliau ji pati tapo „Kūlgrindos“ vadove.  2013 metų pabaigoje muzikinę karjerą Vėtra nusprendė tęsti Dubline, Airijoje, kur šiuo metu bendradarbiaudama su airių muzikantais kuria savo dainas, eksperimentuoja su rytų bei vakarų muzikos dermėmis. Daugiau apie Vėtros muzikinį kelią galima rasti čia.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Mes baltai, Naujienos, Religija, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

4 komentarai

  1. lyvis:

    O kada Lietuvoj bus surengtos dzūkų, suvalkiečių ir kt žaidynės. Gal Inija tuo imsis. lyvis

  2. Kemblys:

    Ne viską supratau… iš kurios pusės reikia skaityti Indijos laikraštį?

  3. Dainius Razauskas:

    Dvi gražuolės! Net Inija tirpte tirpsta indų apsupta, o nuo Vėtros jie išvis negali akių atitraukti! Nepamirškite, kad ne visi indai – jogai! Beje, lietuviai – irgi… (–:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė