Lietuvoje lankosi geriausiai Nacionalinį diktantą parašę mokiniai iš užsienio (0)

mokiniai_smm.lt

smm.lt nuotr.

Sausio 5-9 d. į edukacinę programą Lietuvoje atvyksta šeši Nacionaliniame diktanto konkurse dalyvavę bei mažiausiai klaidų padarę lituanistinių mokyklų ir bendrojo ugdymo mokyklų užsienyje mokiniai iš Rygos lietuvių, Pelesos vidurinių mokyklų, Maskvos J. Baltrušaičio bendrojo lavinimo mokyklos, taip pat JAV, Airijos, Rusijos lituanistinių mokyklų.Edukacinę kelionę į Lietuvą šiems mokiniams dovanojo Švietimo ir mokslo ministerija.
Sausio 7 d. laimėtojai lankysis Švietimo ir mokslo ministerijoje, susitiks su švietimo ir mokslo ministre Audrone Pitrėniene.

Mokiniai, dalyvaudami edukacinėje programoje Lietuvoje, aplankys Vilniaus universitetą,  Lietuvių kalbos instituto Kalbos muziejų, taip pat lankysi Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre Saulėtekyje, Nacionaliniame dramos teatre, Vitražo manufaktūroje, jiems bus surengtos ekskursijos po Vilnių.

Anksčiau Švietimo ir mokslo ministerija prizais taip pat apdovanojo Nacionaliniame diktante dalyvavusius raštingiausius šalies mokinius. Aktyviausiai dalyvavusiai, raštingiausiai Lietuvos mokyklos klasei –  Klaipėdos „Vėtrungės“ 2 A  – ministerija dovanojo dviejų dienų kelionę  po Lietuvos  etnografinį regioną – Dzūkiją.

2015 m. Nacionalinį diktantą rašė daugiau kaip 3000 mokinių iš 150 šalies mokyklų. Aktyviai konkurse taip pat dalyvavo ir užsienyje veikiančios mokyklos: Vokietijos Vasario 16-osios gimnazija, Pelesos vidurinė mokykla, Punsko Kovo  11-osios bendrojo lavinimo licėjus, Maskvos J. Baltrušaičio bendrojo lavinimo mokykla,  Bostono lituanistinė mokykla, Kaliningrado lituanistinės mokyklos.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Kultūros politika, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė