Tautininkai priminė karą Ukrainoje (nuotraukos) (1)

Ukrainos palaikymo akcija prie Ukrainos ambasados | Alkas.lt, T. Baranausko nuotr.

Ukrainos palaikymo akcija prie Ukrainos ambasados | Alkas.lt, T. Baranausko nuotr.

Tautinis jaunimas ir tautininkai šiandien vakare, spaudžiant 15 laipsnių šalčiui, prie Ukrainos ambasados surengė Ukrainos palaikymo akciją ir pagerbė neseniai žuvusių Ukrainos karių atminimą. Analogiški piketai organizuoti ir tautinio jaunimo Kaune, o taip pat tautininkų partnerių Latvijoje ir Estijoje.

Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos (LTJS) pirmininkas Mindaugas Sidaravičius, kalbėdamas piketo prie Ukrainos ambasados Vilniuje dalyviams, pabrėžė, kad pastarojo meto karo Sirijoje fone Ukrainą tarsi užmirštame, nors realiai ten tebevyksta karo veiksmai, ir jau šiemet žuvo trys Ukrainos kariai. Tautinis jaunimas ėmėsi organizuoti šiuos tarptautinės akcijos dalį sudarančius renginius, atsižvelgdamas į partnerių ir draugų Ukrainoje pagalbos prašymus. M. Sidaravičiaus teigimu, tautininkai negali jokiais būdais bendradarbiauti su jėgomis, kurios vienokiu ar kitokiu būdu palaiko agresyvią imperialistinę Rusijos politiką ir teisina jos nusikaltimus Ukrainoje.

Piketo dalyviai padėjo gėlių ir uždegė žvakutes prie Ukrainos ambasados. Akcijos dalyviams padėkoti išėjo Ukrainos ambasados Lietuvoje pirmasis sekretorius Konstantinas Fedorenka, pažymėjęs, kad ši palaikymo akcija jam buvo maloni staigmena.

Akcijos dalyvių rankose plevėsavo Lietuvos, Ukrainos, Lietuvių tautinio jaunimo ir Lietuvių tautininkų sąjungos vėliavos, buvo laikomi plakatai: „Nepamirškite Ukrainos!“, „Don’t forget Ukraine!“, „Путiн, руки геть вiд України! Stop Russia!“ ir plakatas su 2016 m. sausio 1 d. žuvusių Ukrainos karių – aštuoniolikmečio Oleksandro Kovalio bei 27 metų Nazaro Haliuko nuotraukomis.

Ukrainos palaikymo akcija Vilniuje, prie Ukrainos ambasados (T. Baranausko nuotr.):

Ukrainos palaikymo akcija Kaune, prie R. Kalantos paminklo (LTJS Kaunas nuotr.):

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė