Atidaroma paroda „Jauna Kauno tapyba“ (0)

Plakatas „Jauna Kauno tapyba“

Plakatas „Jauna Kauno tapyba“

Sausio 7 d. 17 val. Vilniaus dailės akademijos I ir II aukšto parodų salėse „Titanikas“ atidaroma jaunųjų Kauno tapytojų paroda „Jauna Kauno tapyba“.

Jaunieji tapytojai pradėdami savo kūrybinį kelią neišvengiamai tampa kultūros dalyviais. Pasaulis, supantis juos – be galo įvairiapusiškas ir daugiareikšmis. Tapytojai, interpretuodami reiškinius bei dalykus, juos supranta prasminės sistemos kontekste. Taip atsiranda tikslo idėja.

Jų veikla turi būti įprasminta ir kryptinga.

Kalbant apie tapybą – ar tokia veikla yra kryptinga ir prasminga? Ar ji tobulėja ir progresuoja? O gal kaip tik nėra jokio progreso? Pagaliau kaip kinta forma ir turinys? Tai klausimai, dėl kurių verta rengti parodas.

Ruošiant parodą atsivėrė įdomūs pasikartojimai, tuo pat metu išryškėjo kaita ir eksperimentavimas.Tai lyg motyvų ir formų laboratorija. Panašios temos jau buvo tyrinėtos pirmtakų, motyvai lyg ir matyti, tačiau nežymus pasikeitimas, formos krustelėjimas atveria naują raišką, suteikia kitą intonaciją ir emociją.

Tiems pasikeitimams lemtingi yra dažų panaudojimo ir tapymo būdai bei paviršiai. Jei žiūrime šį tapybos tarpsnį, atsekame nuoseklią raidą ir jos visumą. Ji yra išlaikiusi „gyvybės syvus“, jos vitališkumą palaiko ne tik struktūros ir formos, bet ir motyvai.Kai kas atrodo nuo daugkartinio naudojimo turėtų išsikvėpti, tačiau kokiu tai stebuklingu būdu vėl atgyja ir randa savo tęstinumą pasikartojimuose…

Paroda, pristato jaunuosius tapytojus besimokančius ir jau studijas baigusius VDA Kauno dailės fakulteto, tapybos studijoje. Ji pateikia spektrą šiuolaikinės tapybos, kuri praturtinta naujomis technologijomis, netikėtais plastiniais sprendimais, socialinėmis ar labai individualiomis temomis, įsilieja į Lietuvos bei tarptautinį tapybos kontekstą.

Parodos dalyviai:

Kristina Jatautaitė, Donara Manuk, Simona Lukoševičiūtė, Linas Jurčikonis, Rosanda Sorakaitė, Povilas Ramanauskas, Rasa Vilčinskaitė, Julija Jakilaitytė, Sigutė Dabulskytė, Julija Klevinskaitė-Gleixner, Ignas Gleixner, Giedrius Zaura, Ainė Jacytė, Leonidas Alekseiko, Daiva Jasukaitytė, Gintarė Marčiulynaitė, Donatas Vasiliauskas.

Plakatas „Jauna Kauno tapyba“

Plakatas „Jauna Kauno tapyba“

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė