Paprastas būdas, padėsiantis laikytis Naujųjų metų pažadų (0)

Vilniaus sav. nuotr.

Vilniaus sav. nuotr.

Artėję Naujieji metai – laikas, kai turbūt kiekvienas bent akies krašteliu žvilgteli į savo gyvenimą, įvertina praėjusius metus, nueitą kelią, pasidžiaugia pasiekimais, apžvelgia praradimus. Turbūt ne vienam tenka apgailestauti, kad kai kurie tikslai taip ir liko neįgyvendinti, o kai kurių sau duotų pažadų vykdymas buvo atidėtas geresniems laikams vos prasidėjus metams.

Turbūt daugelis Naujųjų išvakarėse užsibrėžiame ir naujus tikslus. Kad su jais nenutiktų taip, kaip su pernykščiais sau duotais ir užmarštin nugrimzdusiais pažadais, mokslininkai siūlo paprastą išeitį.

Medicaldaily.com aprašyto Amerikos mokslininkų atlikto tyrimo išvados siūlo atkreipti dėmesį į tai, kaip formuluojate sau keliamus tikslus. Mat dauguma žmonių paprasčiausiai sudaro naujametinių pažadų sąrašą, į kurį paeiliui teiginiais surašo siektinus tikslus, pavyzdžiui: „Rūšiuosiu atliekas“, „Sveikai maitinsiuosi“, „Tris kartus per savaitę sportuosiu“ ir pan.

Tačiau pats efektyviausias būdas pasiekti, kad ryžtas vykdyti pažadus neišblėstų visus metus – ne pripažinti teiginius, o klausti savęs ir atsakyti į sau keliamus klausimus. T. y., užuot sakę „Imsiu sportuoti“, paklauskite savęs: „Ar aš sportuosiu?“ ir atsakykite – „Taip“ ar „Ne“.

Pasak mokslininkų, klausinėjimas ir atsakinėjimas psichologiškai gerokai sustiprina atsakomybės sau jausmą, o tai stipriai veikia ir žmogaus elgesį.

Šis tikslų siekimo metodas dar efektyvesnis yra tada, kai klausimai ir atsakymai išdėstomi raštu, o klausimas suformuluojamas taip, kad į jį būtų galima atsakyti vienu žodžiu – taip arba ne.

Taigi, jei norite, kad ateinantys metai būtų dar turiningesni ir rezultatyvesni, užuot kartoję teiginius („Eisiu miegoti vieną valandą anksčiau“), būkite realistai – paklauskite savęs ir sąžiningai atsakykite („Ar eisiu miegoti vieną valandą anksčiau – taip ar ne?“).

VLmedicina.lt

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė