Mirė buvęs partizanas Antanas Lukša (2)

Antanas Lukša (pirmas iš dešinės) lageryje, 1955 m. | www.xxiamzius.lt nuotr.

Antanas Lukša (pirmas iš dešinės) lageryje, 1955 m. | www.xxiamzius.lt nuotr.

Mirė buvęs partizanas Antanas Lukša (1923-2016) – vieno žymiausių šalies partizanų Juozo Lukšos-Daumanto brolis.

Partizaninės kovos metais A. Lukša neteko trijų brolių ir tėvo, vėliau pats buvo išduotas, nuteistas ir ištremtas kalėti į Sibiro lagerius.

Iš Lukšų šeimos į partizanus išėjo 4 broliai. Jurgis, Juozas ir Stasys žuvo, kulkos aplenkė tik Antaną. Jo brolis Juozas Lukša-Daumantas turėjo galimybę pasitraukti į Vakarus, tačiau pasirinko kautis už Lietuvos laisvę ir buvo išduotas. Tačiau spėjo parašyti knygą „Už geležinės uždangos“, kuri pranešė pasauliui apie ginkluotą lietuvių pasipriešinimą sovietiniam okupaciniam režimui.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pareiškė užuojautą dėl partizano, kario savanorio, laisvės kovų liudininko Antano Lukšos mirties.

„Antano Lukšos gyvenimas ir tragiška visos jo šeimos istorija šiandien mums yra gyvas nepalaužiamos dvasios ir stiprybės pavyzdys, meilės ir kilnaus pasiaukojimo savo Tėvynei simbolis, įkvepiantis mylėti Lietuvą ir saugoti už gyvybę brangesnę jos laisvę“, – rašoma šalies vadovės užuojautoje.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pareiškė užuojautą dėl Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos garbės pirmininko, Lietuvos partizano, Vyčio kryžiaus ordino Komandoro kavalieriaus Antano Lukšos mirties.

„Šią sunkią netekties valandą Vyriausybės ir Lietuvos žmonių vardu reiškiu nuoširdžią užuojautą šios kilnios asmenybės artimiesiems ir bendražygiams. Tegul velionio patriotiškumas, pasiaukojimas vardan valstybės ir idėjos Lietuvos labui išlieka mūsų visų širdyse“, – sakoma premjero A. Butkevičiaus užuojautoje.

Papildyta:

Velionis pašarvotas Lietuvos Politinių Kalinių ir Tremtinių Sąjungos Kauno skyr.   būstinės salėje Laisvės al. 39, II a.  Kaune.

Atsisveikinti  su velioniu  bus galima  – 2016 m. sausio 5 d., antradienį, nuo  11 val. iki 21.00 val., sausio 6 d., trečiadienį, nuo 9.00 val. iki 14.00 val.

Sausio 6 d., trečiadienį, 12 val. Kauno Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje bus laikomos Šv. Mišios už velionio sielą.

Sausio 6 d., trečiadienį, velionio A. Lukšos palaikais atguls Skausmo kalnelyje  – sakralinėje Tauro apygardos partizanų kapavietėje Prienų raj. Veiveriuose.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė