Seimą nušvietė gražūs sveiko gyvenimo pavyzdžiai – ką darys Seimo nariai? (video) (0)

Vytautas Mockevičius | J. Dapšausko nuotr.

Vytautas Mockevičius | J. Dapšausko nuotr.

Gruodžio 16 d., LR Seime vyko pavyzdžių ir patirčių konferenciją „Senjorų sveikatingumo metai – pavyzdžiai, patirtys ir įžvalgos“ , kurią organizavo Lietuvos sveikuolių sąjunga, kartu su Trečiojo amžiaus universitetu ir Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetu.

Susibūrimą sveikino Seimo nariai prof. Arimantas Dumčius ir Rima Baškienė. Savo įžvalgomis, pavyzdžiais ir patirtimi dalijosi Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis ir konferencijos organizatorius Juozas Dapšauskas. Pirmiausia prisimintas sveikuolių sąjungos vienas iš ryškiausių pavyzdžių, kuris amžinybėn iškeliavo sulaukęs 102 metų, tai Pranas Skersis – sveikos ilgaamžystės pavyzdys:

Apie aktyvų ir sveiką brandaus amžiaus laikotarpį kalbėjo TAU rektorė dr. Zita Žebrauskienė, ją pratęsė Lietuvos moterų sporto asociacijos prezidentė Joana Bartaškienė. Alytaus sveikatos klubo „Ryžtas“ prezidentas Vytautas Mockevičius ir ilgametė Kauno jungtinio sveikatos klubo narė Janina Vaizgielienė pasidalijo savo sveikatingumo patirtimi. Jau 84-uosius metus einanti dr. Ksavera Vaištarienė parodė, kaip galima turėti tokią laimingą ir sveiką senatvę. Elektrėnų sveikuolių klubo narė, buvusi ilgametė vadovė Bronė Vasiliauskienė ir Panevėžio sveikuolių klubo atstovas Povilas Vadopalas (buvęs Panevėžio miesto meras) toliau džiugino konferencijos dalyvius savo pasisakymais. Gyd. Eugenija Guogienė, Lietuvos sveikuolių sąjungos garbės narė, kaip ir apibendrino visos konferencijos pasisakymus – senatvė gražus ir prasmingas laikas.

Pavyzdžių konferencija priėmė rezoliuciją, kuri labai trumpa ir konkreti: ką daryti – tiek iš mokslo , tiek iš pavyzdžių perspektyvos – yra seniai žinoma. Ši konferencija tai tik dar kartą patvirtino, bet problemos yra politinių sprendimų priėmimo lygmenyje. Pirmiausia kiekvienam Seimo nariui užduodamas klausimas: Kuo jūs asmeniškai per šią kadenciją prisidėjote, kad Lietuva būtų sveikesnė, blaivesnė, kaip balsavote, kokias iniciatyvas pasiūlėte? Kas sutrukdė priimti sprendimus, kad įstatymuose būtų įtvirtintos finansinės paskatos patiems rūpintis savo sveikata? Ar ėmėtės keisti sveikatos sistemą iš esmės – pagrindinį dėmesį skiriant sveikatingumui, kad kuo mažiau bereikėtų skirti pasekmių likvidavimui, gydymui. Kaip balsavote alkoholio kontrolės, šalies išblaivinimo klausimais? Taip pat rezoliucijoje atsiliepta į žmonių prašymą, kad visose poilsio zonose (pajūryje ir prie ežerų) būtų draudžiama vartoti alkoholinius gėrimus ir rūkyti.

Konstitucijos salė buvo pilnutėlė klausytojų, tačiau kiekvienas politikas, kuris tiesiogiai ar netiesiogiai priiminėja sprendimus sveikatos politikos srityje, tiesiog privalo susipažinti su šioje konferencijoje pateiktais pavyzdžiais ir imtis veiklos. Konferencijos įrašas:

Pertvarkos privalo vykti ne tik vienos ministerijos lygiu, bet aukščiausiu valstybės lygiu būtina dalinai atskiriant gydymo ir sveikatingumo sritis, kad jos būtų ir viena kitą papildančios, bet ir konkuruojančios. Pasaulio bankas yra paskaičiavęs, kad 1 doleris skiriamas sveikatingumui, sutaupo, jų nebereikia skirti brangiam gydymui. Pavyzdžių konferencijoje buvo galimybė tik dalį gražių patirčių pristatyti, jų tikrai galėtų būti labai daug, jei valstybė tai tikrai skatintų, keistų sveikatos politiką. Beje, šiandien tarptautiniu mastu labiau garsėjame savižudybės mastais, alkoholizmo, nevilties, trumpiausios gyvenimo trukmės pavyzdžiais. Tačiau tikrai gali būti kitaip – tai parodė konferencijoje pateikti pavyzdžiai.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė