Kalėdų proga Kauno danguje skrajojo žirgeliai (nuotraukos) (0)

Žirgelių ornamentas Kalėdiniame Kauno danguje | J. Rimkevičiaus nuotr.

Žirgelių ornamentas Kalėdiniame Kauno danguje | J. Rimkevičiaus nuotr.

Kūčių ir Kalėdų vakarais kauniečiai, pakėlę akis į senamiesčio nakties dangų, galėjo gėrėtis neįprastu meniniu reginiu. Danguje šalia Mėnulio pilnaties buvo galima stebėti įvairiomis spalvomis žėrintį ,,žirgelių” ornamentą. Daugeliui mačiusiųjų tai sukėlė nuoširdžią nuostabą ir pasigėrėjimą.

Žirgelių ornamentas, anot dailėtyrininko, etnosemiotiko Vytauto Tumėno, neša skalsą, sėkmę, teikia apsaugą. Tai lakiojančiųjų dangumi dvyniškų žirgų, panašių į angelus, simbolis. Jis nuo seno išreiškia žmogaus siekį prisišaukti dangiškojo pasaulio dėmesį, globą ir malonę.

Tadas Surkys, plėtodamas V. Tumėno pasiūlytą instaliacijos koncepciją, drauge su aitvarų meistru Donatu Dumskiu ir savanorių komanda sukonstravo iš LED lempučių milžinišką (5x 6 metrų) švytinčio ornamento aitvarą. Šio ypatingo 30 kvadratinių metrų dydžio aitvaro lempučių bendra galia – 300 W, tad į dangų jis turėjo pakelti dar ir pusantro kilogramo ličio akumuliatorių.

Ši šviesų aitvaro instaliacija danguje – tai T. Surkio kalėdinė dovana gimtajam miestui. Šią menininko idėją parėmė ir VšĮ Tautos namai, projekto partneriai UAB Gitoma bei įmonių grupė Nuova.

Nuostabaus Kalėdinio reginio kūrėjai perspėja kauniečius – stebėkite Kauno senamiesčio dangų! Mat yra numatę žirgelių skrydį pakartoti taip pat ir Naujųjų metų išvakarėse!

Kategorijos: Energetika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė