Patvirtinta nauja Lietuvos mokslo tarybos sudėtis (0)

lietuvios-mokslo-tarybaGruodžio 23 d., Seimas patvirtino naują Lietuvos mokslo tarybos aštuntosios kadencijos sudėtį.

Seimas patvirtino atnaujinta, aštuntosios kadencijos, Lietuvos mokslo tarybos sudėtį. Pagal Tarybos nuostatus dėl rotacijos atnaujinta abiejų komitetų sudėtis, penkerių metų kadencijai paskiriant septynis naujus narius. Du nariai patvirtinti antrai kadencijai. Taip pat, atsistatydinus dviem valdybos nariams, į jų vietas buvo paskirti nauji nariai.  Seimo nutarimas pradėjo galioti nuo 2015 m. gruodžio 23 d.

Nauju nariu  į Humanitariniu ir socialinių mokslų komitetą ir Gamtos ir technikos mokslų komitetą atranka vyko nuo 2015 m. rugpjūčio mėnesio. Iš daugiau nei 80 pasiūlytųjų ir pasisiūliusiųjų mokslininkų Ministro Pirmininko sudarytos atrankos grupės atrinko po 20 kandidatų į kiekvieną komitetą. Iš pastarųjų, apsvarsčiusi gautas pastabas ir pasitarusi su Tarybos valdybos nariais, Švietimo ir mokslo ir mokslo ministrė atrinko devynis kandidatus į Tarybos komitetų narius.

Humanitarinių ir socialinių mokslų komitete pradeda dirbti keturi nauji nariai: Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto Teisės filosofijos ir istorijos katedros vedėjas Darijus Beinoravičius, Klaipėdos universiteto Socialinių pokyčių studijų centro direktorius Liutauras Kraniauskas, Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Viešojo administravimo katedros profesorius Saulius Pivoras, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Tekstologijos skyriaus vadovas Mikas Vaicekauskas.

Trys nauji nariai taip pat dirbs Gamtos ir technikos mokslų komitete:   Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų atviros prieigos centro Jūros ekosistemų laboratorijos vyriausiasis mokslo darbuotojas Albertas Bitinas, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Širdies ir kraujagyslių ligų klinikos profesorius Pranas Šerpytis, Gamtos tyrimų centro P. B. Šivickio  parazitologijos laboratorijos vadovas Gediminas Valkiūnas. Antrą kadenciją pradeda Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Sodininkystės ir daržininkystės instituto Augalų fiziologijos laboratorijos vedėjas Pavelas Duchovskis ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Medicinos fakulteto Virškinimo sistemos tyrimų instituto vadovas Limas Kupčinskas.

Tarybos valdyboje darbuosis du nauji nariai: Tarybos pirmininko pavaduotoju ir Gamtos ir technikos mokslų komiteto pirmininku patvirtintas Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto Radiofizikos katedros vedėjas Jūras Banys, moksline sekretore – Gamtos tyrimų centro Vandens ekotoksikologijos laboratorijos jaunesnioji mokslo darbuotoja Reda Cimmperman.

Visų Tarybos narių, pradedančių ir tęsiančių darbą Taryboje, sąrašas skelbiamas Seimo tinklalapyje.

Pirmieji naujos sudėties Tarybos posėdžiai įvyks 2016 metų sausio mėnesio pirmojoje pusėje.

Lietuvos mokslo taryba yra patariamoji ekspertine institucija mokslo plėtros klausimais. Ją sudaro valdyba ir du ekspertų komitetai, iš viso – 29 nariai. Taryba įgyvendina mokslo konkursinį finansavimą, administruoja reikšmingiausias Lietuvos mokslo plėtros programas, nustato mokslinės veiklos vertinimo kriterijus. Lietuvos mokslo taryba yra Europos mokslo fondo nare, taip pat atstovauja Lietuvos mokslui Europos Sąjungos institucijų darbo grupėse, kitų tarptautinių organizacijų veikloje.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslo naujienos, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė