Kokie šventiniai pavojai tyko mūsų augintinių (0)

G. Privedienės nuotr.

G. Privedienės nuotr.

Atėjo nuostabiausios metų šventės, kurių metu mūsų namai prisipildė švieselių mirgėjimo, gardumynų aromato bei svečių gausos. Ar šios šventės yra saugios jūsų augintiniams? Tinklapio „Everyday Health“ ekspertas veterinaras J. Lopez pataria, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, rūpinantis keturkojų gerove švenčių metu.

Gyvūnams pavojingi maisto produktai

Saldainiai, šokoladas. Šokolado gaminiuose esantis kofeinas ir teobrominas turi stiprų stimuliuojantį poveikį. Šios cheminės medžiagos gali ne tik sukelti nenuspėjamą jūsų šuns ar katės elgesį, bet ir apnuodyti jų organizmą – sukelti vėmimą ar viduriavimą.

Ksilitolis. Becukriai produktai, turintys dirbtinio ksilitolio, gali negrįžtamai pakenkti šunų kepenims.

Riebi mėsa ir kaulai. Reikėtų atsilaikyti pagundai šerti savo šunelį riebios mėsos likučiais ar kaulais. Padauginus šio skanėsto jums gali tekti vežti savo augintinį pas chirurgą – gali užsikimšti skrandis ar žarnos, prasidėti kasos uždegimas ir pan.

Vynuogės ir razinos. Dėl neištirtų priežasčių vynuogės ir razinos gali sukelti inkstų negalavimus šunims. Todėl geriau nelepinkite savo augintinio šiuo skanėstu ir perspėkite apie tai savo svečius.

Alkoholis. Šunų ir kačių organizmas yra labai jautrus alkoholiui – net maži „ugnies lašelių“ kiekiai gali sukelti komą ar net mirtį.

Pasirūpinkite saugia aplinka

Blizgučiai, kaspinėliai, dekoracijos. Katinai neatsispiria pagundai pažaisti šventiniais blizgučiais ar kitais puošybos elementais. Taip jie gali sudaužyti dekoracijas ar kitus namų apyvokos daiktus, susižeisti bežaisdami ar nusprendę juos paragauti.

Toksiški augalai. Puansetija (Kalėdų gėlė), amalas, bugienis yra toksiški augalai, kurie gali sukelti laikinus augintinio sveikatos sutrikimus – vėmimą, viduriavimą.

Katinų augintojai turėtų žinoti, kad lelijos gali sukelti rimtus inkstų negalavimus, todėl jas reikėtų laikyti keturkojui nepasiekiamoje vietoje.

Taip pat reikėtų saugoti, kad keturkojis negertų vandens, kuriame yra pamerkta jūsų kalėdinė eglutė. Šiame vandenyje gali būti daug trąšų ar bakterijų.

Laidai ir žvakutės. Gyvūnai mėgsta pakramtyti elektrinių lempučių laidus. Degančias žvakes taip pat laikykite saugioje vietoje.

Aromatingi skysčiai. Šventinę nuotaiką sukuriantys aromatingi skysčiai gali suvilioti augintinį jų paragauti. Tai gali sukelti nudegimus ar apsinuodijimus.

Nerimas ir įtampa. Jei jūsų namuose yra svečių, o jūsų augintinis yra linkęs greitai susierzinti, pasirūpinkite, kad jis būtų uždarytas ramioje vietoje, kurioje būtų minkštas guolis, pakankamai maisto ir vandens.

Jūsų svečiai. Perspėkite savo svečius, kad jie nepasiduotų jūs augintinio provokacijoms palepinti juos neleistinais gardumynais. Paprašykite, kad jie uždarytų savo rankines ir pan.

Jeigu įtarėte, kad jūsų augintinis apsinuodijo, nedelsdami kreipkitės į veterinarą ir imkitės jo nurodytų priemonių.

Te nuostabus švenčių laikotarpis būna džiaugsmo ir atgaivos laikas ne tik jums, bet ir jūsų numylėtiems augintiniams!

VLmedicina.lt

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė