Seimas atleido G. Drėmaitę iš Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininko pareigų (1)

Nuo Žaliojo tilto nukeltos visos keturios sovietinės skulptūros | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Nuo Žaliojo tilto nukeltos visos keturios sovietinės skulptūros | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Gruodžio 22 d. Seimas nutarė atleisti Gražiną Drėmaitę iš Valstybinės kultūros paveldo komisijos (VKPK) pirmininko pareigų.

Už nutarimo projektą balsavo 67, prieš – vienas, susilaikė vienas Seimo narys.

G. Drėmaitė Valstybinės kultūros paveldo komisijai vadovavo nuo 2009 metų.

Naująją  VKPK pirmininke siūloma skirti šios komisijos narę Eveliną Karalevičienę. Jos kandidatūrą Seimui pasiūlė pati VKPK.

Šių metų pavasario sesijoje Seimas nepritarė teisininko Dainiaus Rimkevičiaus skyrimui VKPK pirmininku, nors jo kandidatūrą teikė pati VKPK ir jai pritarė Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas.

Valstybinę kultūros paveldo komisiją sudaro 12 narių: du narius skiria ir atleidžia prezidentas, keturis narius – Seimas Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto teikimu, keturis narius – ministras pirmininkas kultūros ministro teikimu, du narius renka ir atšaukia įstatymų nustatyta tvarka įregistruotos visuomeninės organizacijos, kurių veikla susijusi su kultūros paveldo paieška, saugojimu ir propagavimu. Jie skiriami ketveriems metams.

Komisija yra Seimo, prezidento ir Vyriausybės ekspertė bei patarėja kultūros paveldo valstybinės politikos ir jos įgyvendinimo klausimais.

Beje į VKPK  pareigas taikanti E. Karalevičienė yra Vilniaus Žaliojo tilto skulptūrų, vadinamų „balvonais“, išsaugojimo šalininkė. Gruodžio 17 d. Seimo posėdyje prisistatydama Seimo nariams E. Karalevičienė teigė, kad sovietines Žaliojo tilto  skulptūras vienareikšmiškai reikia išsaugoti. Tokios nuomonės ji laikėsi ir rugsėjo mėnesį, kai kaip VKPK narė, Seimui pristatė buvusios komisijos pirmininkės Gražinos Drėmaitės sprendimą apie sovietinių skulptūrų išsaugojimą.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė