Dovanas lietuviai perka protingai: linkę neišlaidauti, taupyti laiką ir pirkti naudingus daiktus (0)

christmasstockimages.com nuotr.

christmasstockimages.com nuotr.

Kalėdų senelio dovanų maišas šiais metais bus sunkesnis. Be įprastų dovanų, tokių kaip kosmetika, kvepalai, knygos ar aksesuarai, lietuviai ketina dovanoti ir buitinius prietaisus – virdulius, trintuvus, kavos aparatus ir kitus. O dovanoms trečdalis pinigines atveria gerokai plačiau. Tokias šių metų Kalėdų ypatybes parodė internetinė didžiausios elektroninės parduotuvės Lietuvoje apklausa.

Apklausa taip pat atskleidė, kad dovanas lietuviai linkę rinktis protingai – nešvaisto laiko veltui ir ieško geresnių kainų pasiūlymų.

Dovanoja tai, ką patys norėtų gauti

Perkamiausių dovanų sąraše išlieka grožio prekės. Šeši iš dešimties apklaustųjų (58 proc.), be kitų dovanų, artimiesiems dovanos kvepalų, kosmetikos, grožiui skirtos technikos. Tokių dovanų lietuviai norėtų ir patys sulaukti. Kas antras respondentas (51 proc.) nurodė, kad labiausiai džiugina grožio prekės.

Asmeninio pobūdžio dovanos, tokios, kaip knygos, drabužiai, laikrodžiai ir pan., taip pat dažna dovana artimiesiems. Tokias dovanas jau pakuoja kas antras apklaustasis (56 proc.). Radę asmeninio pobūdžio dovanų po eglute taip pat apsidžiaugtų beveik pusė apklaustųjų (45 proc.)

Šiais metais po eglutėmis bus padėta daugiau nei pernai kavos aparatų, trintuvų, smulkintuvų, virdulių ir kitų buitinės technikos prietaisų. Beveik penktadalis apklauso dalyvių (16 proc.) artimiesiems išrinko buitį palengvinančias dovanas, o ir patys būtų patenkinti jų sulaukę.

„Šiais metais prieššventiniu laikotarpiu išaugo buitinių prietaisų pardavimas. Darėme prielaidą, kad per šias šventes artimuosius lietuviai dažniau džiugins praktiškomis dovanomis, padedančiomis lengviau ir patogiau gaminti ir tvakyti namus. Apklausa mūsų spėjimą patvirtino. Tai rodo, kad pirkėjai šiais metais dovanoms skyrė daugiau lėšų, mat buitiniai prietaisai – aukštesnės kainos kategorijos prekės“, – teigia internetinės parduotuvės rinkodaros direktorė Giedrė Vilkė.

Artimuosius apklaustieji pradžiugins ir namams skirtomis dovanomis, tokiomis, kaip interjero detalės, patalynė ir kt. Patys tokio pobūdžio dovanų gauti nelabai norėtų, mieliau sulauktų telefono, planšetinio kompiuterio ar kitos kompiuterinės technikos. Žinoma, pinigai taip pat dalies lietuvių dovanų sąraše. Jų ketina dovanoti ir patys norėtų gauti beveik ketvirtadalis apklaustųjų.

Apklaustieji galėjo rinktis daugiau nei vieną atsakymo variantą.

Dovanas perka protingai

Apklausa parodė, kad dovanas gyventojai dažniau renkasi ten, kur gali sutaupyti laiko ir rasti geresnės kainos pasiūlymų. Beveik pusė apklaustųjų (45 proc.) dalį dovanų arba visas dovanas perka internetinėse parduotuvėse. Respondentai nurodė, kad, pirkdami dovanas internetu, jie gali sutaupyti laiko.

“Apie Kalėdines dovanas gyventojai pradeda galvoti iš anksto, tačiau net ir tada didelė jų dalis nenori gaišti laiko lakstydami po parduotuves ir stovėdami eilėse. Jau lapkritį matome populiarių šventinių prekių pardavimo augimą, kuris gruodį pasiekia piką. Prieššventiniu laikotarpiu sulaukiame kelis kartus daugiau užsakymų nei kitu metų laiku“, – sako G. Vilkė.

Nemaža dalis pirkėjų internetinėse parduotuvėse ieško geresnių patikusios prekės kainų ar didesnio prekių pasirinkimo.

Beveik pusė gyventojų, rinkdami dovanas, nori jas ir apžiūrėti, pačiupinėti ir įvertinti. Todėl 36 proc. apklaustųjų nurodė dovanų ieškantys ir prekybos centruose, o 12 proc. – ir mažuose parduotuvėlėse. Juose ieškomos originalios ir netradicinės dovanos. Dešimtadalis (11 proc.) artimuosius pradžiugina savo rankų dovanomis.

Trečdalis dovanoms išleis daugiau

Apklausa parodė, kad 3 iš 10 pirkėjų dovanų biudžetą šiais metais padidino. Ketvirtadalis gyventojų (24 proc.) dovanoms skyrė iki trečdalio daugiau lėšų, o kas dešimtas (9 proc.) – net du kartus.

37 proc. apklaustų gyventojų išlaikė tokį patį, kaip ir pernai, biudžetą dovanoms. Taupiau šiais metais dovanas rinko 24 proc. respondentų.

Kalėdinėms dovanoms lietuviai skiria nuo kelių iki kelių šimtų eurų. Trečdalis respondentų (33 proc.) artimuosius ir draugus pasveikina išleidę nuo 50 iki 100 Eur. Penktadalis (19 proc.) renkasi kuklesnes dovanas, kurios atsieina 10–30 Eur. Dar apie penktadalis apklaustųjų (18 proc.) dovanoms skyrė 30–50 Eur.

Internetinė klientų apklausa vykdyta gruodžio mėnesį. Apklausoje dalyvavo 1120 internetinės parduotuvės lankytojų.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė