Visuomenė tampa sąmoningesnė – išdalinta iki šiol neregėtas skaičius eglišakių (2)

M. Ažušilio (DELFI) nuotr.

M. Ažušilio (DELFI) nuotr.

Net šimtą penkiasdešimt tūkstančių – tiek gruodžio 18 dieną Lietuvos miškų urėdijų darbuotojai išdalino kvepiančių eglės šakų šalies žmonėms. Pasipuošti namus nekantraujantys žmonės miškininkų laukė jau nuo ryto, o visos iki vienos gražuolės šakos buvo išdalintos vos per kelias valandas, skelbiama pranešime spaudai.

„Akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ prieš septynerius metus prasidėjo didžiuosiuose miestuose. Šiandien ji išaugusi į gražią tradiciją, apimančią ir mažus miestelius, seniūnijas, eglišakiai dalinami

net prie kai kurių kaimo mokyklų. Žmonės puošia savo namus ir saugo gamtą – tai kalėdinė dovana ir miškui, ir visuomenei“, − džiaugėsi generalinis miškų urėdas Rimantas Prūsaitis.

Atėję pasiimti žaliaskarės šakos, neretai pasipuošusios kankorėžiais, žmonės gavo sielą ir kūną šildančios arbatos – kaip padėką už rūpestį gamta. Miškininkai ragino imti net ne po vieną šaką ir iš jų namuose išradingai kurti kompozicijas.

„Nors negalime pasidžiaugti itin šventišku oru: sniegą pakeitė lietus, tačiau džiugu, kad šventinės nuotaikos apstu. Tai parodo gausiai susirinkęs žmonių būrys – nuo studentų iki senjorų – panorusių savo namus pasipuošti eglės šaka. Vietoj eglutės papuošus jos šakas, galima ir medį išgelbėti, ir džiaugtis gyvos eglės žaluma bei kvapu. Noriu pabrėžti, kad šakos šioje akcijoje atkeliavo iš paruoštų miško kirtimų valksmų ir nė viena eglutė nebuvo nukirsta“, − sakė akcijos globėjas aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Urėdijų darbuotojai pabrėžia, kad eglišakių dalinimas gamtai labai naudingas – nelegalaus miško kirtimo skaičiai mažėja kasmet. Nenukirsta eglutė užauga į didelį ir gražų medį. Įdomu tai, kad iki metro aukščio eglutė užauga tik per šešerius-septynerius metus. Tad augančiomis žaliaskarėmis miškininkai ragina grožėtis gamtoje.

Akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ jau septintus metus vykdo Aplinkos ministerija, Generalinė miškų urėdija ir visos 42 miškų urėdijos.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė