Avarija Sankt Peterburgo atominėje elektrinėje grėsmės Lietuvos gyventojams nekelia (1)

LMA Vrublevskių bibliotekos nuotr.

LMA Vrublevskių bibliotekos nuotr.

Radiacinės saugos centras informuoja, kad, pagal spaudoje pasirodžiusią informaciją, gruodžio 18 d. apie 14 val. vietos (Sankt Peterburgo) laiku viename iš Sankt Peterburgo atominės elektrinės turbinų įvyko avarija, kurios metu nustatytas radioaktyvių garų nuotėkis. Kaip teigiama Rusijos spaudoje išplatintame atominės elektrinės vadovo Vladimir Nikolai pranešime, radioaktyvių garų nuotėkis galėjo įvykti dėl turbinos skilimo. Jo teigimu, šiuo metu sukurta komisija, kuri aiškinasi konkrečias įvykio priežastis.

Elektrinės vadovybė užtikrina, kad pagal turimus duomenis ir nuolat atnaujinamus aplinkos dozimetrinius matavimus, radiacinis gamtinis fonas Sosnovy Bor (esančiame arčiausiai elektrinės) ir Sankt Peterburgo miestuose nėra pakitęs, tačiau Rusijos meteorologų teigimu, avarijos metu vėjo kryptis buvo link Estijos ir Suomijos teritorijų. Pagal šių šalių dozimetrinius matavimus, gamtinio fono padidėjimas nenustatytas.

Pagal Lietuvoje pastoviai veikiančių Aplinkos apsaugos agentūros ankstyvojo reagavimo stočių duomenis gamtinis fonas Lietuvos teritorijoje yra nepakitęs.

Kiekvienas Lietuvos gyventojas gali gyvai sekti šiuos duomenis per internetinę svetainę.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė