Tautininkai rinks naują sąjungos vadovybę (109)

Tautininkai | Alkas.lt, N. Balčiūnienės nuotr.

Tautininkai | Alkas.lt, N. Balčiūnienės nuotr.

Gruodžio 19 d. 11 val. Vilniuje, Tarptautinėje teisės ir verslo kolegijoje (Laisvės pr. 58) Tautininkų sąjungos (TS) nariai rinksis į III po partijos atkūrimo suvažiavimą.

Suvažiavimas patvirtins pagrindinės TS programos tezės, su kuriomis Tautininkų Sąjunga dalyvaus 2016 metų Seimo rinkimuose. Taip pat ketinama priimti rezoliucijas svarbiais Tautos ir Valstybės gyvenimo klausimais, bei išrinkti naują sąjungos vadovybę: pirmininką, Tarybą, Etikos ir Kontrolės komisijas.

Į TS pirmininko pareigas buvo iškelti 6 kandidatai: dabartinis TS pirmininkas Julius Panka, žurnalistas Ričardas Čekutis, buvęs ilgametis Užupio seniūnaitis, Užupio Respublikos premjeras Sakalas Gorodeckis, politologas Marius Kundrotas, buvęs „Klaipėdos naftos“ įmonės direktorius Petras Pareigis ir Nepriklausomybės akto signataras Audrius Rudys. Tačiau artėjant suvažiavimui buvo paskelbta, kad trys kandidatai į TS pirmininko pareigas savo kandidatūras atšaukė A. Rudžio naudai. Tai padarė: J. Panka, M. Kundrotas ir R. Čekutis. Į 21-os vietos TS Tarybą iškelta 40 kandidatų. Skelbiama, kad į suvažiavimą iš visos Lietuvos buvo deleguota daugiau nei 200 delegatų, pakviesti garbingi svečiai.

ts-pirmininkai-tautininkusajunga.lt-nuotr

Sakalas Gorodeckis, Petras Pareigis, Audrius Rudys | tautininkai.lt nuotr.

„Sąjungos kryptis, programinės nuostatos ir vertybės nesikeis, keisis tik asmenybės partijos vadovybėje, tačiau Tautininkų Sąjunga ir toliau nuosekliai veiks tam, kad savo vertybes galėtų įgyvendinti rinkimų keliu patekusi į Seimą. Suvažiavime bus siūlomas partijos pavadinimo keitimas, nes mūsų sąjunga save kildindama iš tarpukario laikorapiu veikusios Lietuvių tautininkų sąjungos, jau tikriausiai pribrendo atstatyti istorinį jos pavadinimą“, – rašoma TS išplatintame pranešime spaudai.

Tikimės, kad šis suvažiavimas mūsų partijos narius įkvėps ir paskatins toliau nesustojant siekti  pagrindinio tikslo – visokeriopo lietuvių Tautos gerovės ir klestėjimo.

Štai ką sakė TS pirmininkas J. Panka suvažiavimo išvakarėse atsakydamas į Alkas.lt klausimą:

– Kokius svarbiausius spręstinus klausimus numatote kelti 2016-ųjų metų rinkimuose? 

Julius Panka | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Julius Panka | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

– Diskutuojant tarp suvažiavimo rengėjų išryškėjo keletas svarbių klausimų, kuriuos tautininkai norėtų akcentuoti artimiausiuose Seimo rinkimuose. Tai, visų pirma, tautos nykimas, gyventojų skaičiaus mažėjimas. Tautininkai yra įsitikinę, kad reikia skubių ir radikalių priemonių, jei nenorime, kad žodis lietuvis taptų tik muziejine vertybe, apkerpėjusiu eksponatu. Reikia pasiekti, kad mūsų šalyje auginti vaikus būtų prestižinis užsiėmimas. Kad nebadautų šeimos, kad trys ir daugiau vaikų šeimoje būtų tendencija, o ne retenybė. Reikia remti socialiai atsakingas šeimas.

Antras dalykas – tai migrantai. Lietuvą turi valdyti principingi žmonės, kurie drąsiai gintų mūsų valstybę nuo prievartinės kolonizacijos. Pabėgėliams pagalba turi būti suteikiama pasienio valstybėse ir tik laikina. Negali būti jokių kalbų apie integracijas kvotas ir panašius dalykus. Trečias svarbus dalykas – naujasis socialinis modelis, kuris įteisina vergovę, kai darbdavys yra šeimininkas, o darbuotojas užguitas tarnas. Tuo metu, kai kitos Europos šalys bando įteisinti 6 valandų darbo dieną, 30 valandų savaitę, Lietuvoje bandoma įvesti neribotą darbo laiką ir 60 valandų darbo savaitę.

Na ir paskutinis iš labai aktualių savalaikių klausimų apie kurį mes taip pat kalbėsimės suvažiavime – tai valstybinė kalba. Lietuvos piliečių dokumentai, gyvenviečių, upių ir gatvių pavadinimai privalo būti rašomi TIK lietuvių kalba be jokių išimčių. Valstybinėse mokymo įstaigose ugdymo procesas privalo vykti tik valstybine kalba išskyrus užsienio kalbų ir tautinių bendrijų mokinių gimtosios kalbos pamokas, – sakė TS pirmininkas.

Alkas.lt primena, kad 2011 m. birželio 19 d. tautininkai pasitraukė iš Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos, į kurią jie buvo įsilieję Tautininkų frakcijos teisėmis, protestuodami prieš TS-LKD vykdytą liberalią ir antitautinę politiką.  TS-LKD Tautininkų frakcijos taryba priešinosi TS-LKD kurtai koalicijai su antivalstybines nuostatas deklaruojančiu „Tomaševskio bloku“ ir  jam priklausančiais KGB statytiniais Vilniaus miesto savivaldybėje. Už aktyvų pasipriešinimą tokiai koalicijai grupė tautininkų lyderių buvo pašalinta iš TS-LKD vadovybės o tautininkų frakcijos pirmininkas Gintaras Songaila buvo net pašalintas iš TS-LKD partijos gretų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė