JTO skelbia, kad geriausia gyventi Norvegijoje, Lietuva pateko į 37-ą vietą (2)

CaptureJungtinių Tautų Organizacija, kaip ir kasmet, paskelbė „Žmogaus socialinės raidos indeksą“ (angl. Human Development Index, HDI) – bendras indeksas, kuriuo matuojama visų pasaulio valstybių gyventojų vid. gyvenimo trukmė, raštingumo lygis, švietimo lygis ir pragyvenimo lygis).

Kaip ir praeitais metais, šiemet aukščiausią įvertinimą gavo Norvegija. Ši šalis per ketvirtį amžiaus net 12 kartų buvo pirma pasaulyje.

Toliau išsidėstė Australija, Šveicarija, Danija, Olandija, Vokietija, Airija, Jungtinės Amerikos Valstijos, Kanada, Naujoji Zelandija.

Iš Baltijos šalių aukščiausiai įsitaisė Estija (30-oji vieta), Lietuva pateko į 37-ą vietą, o Latvija liko 46-oje. Pirmos 49 valstybės yra laikomos ypač aukšto išsivystymo šalimis.

Lenkija užėmė tik viena vieta aukštesnę poziciją, nei Lietuva. Rusija ir Baltarusija liko 50-os. Žemiausias iš 188 valstybių vietas užima Afrikos žemyno šalys: Eritrėja, Centrinė Afrikos Respublika ir Nigeris.

Visą ataskaitą ir šalių sąrašą įvairiomis kalbomis galite rasti čia.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .

2 komentarai

  1. JUOZAS:

    čia gal kaimynių ( Švedijos ir Vokietijos) provokacija prieš Norvegiją, kad nukreiptų pabėgėlių srautą į ją

  2. Vilnietis:

    TAIP KAIP GERA NORVEGIJOJE GALI PASAKYTI TA KRUVA LIETUVIU IS KURIUTEN VAIKUS ISHKRYPELIAI ATEME IR PERDAVE PEDERASTU SHEIMOMS. LYGIAI TOKS PATS GERAS GYVENIMAS TEN APIE 60 TUKSTANCIU SHEIMU KURIOS TEN PER PASKUTINIUS 10 METU PRARADO SAVO VAIKUS- SITOJ PRAKEIKTOJ VALSTYBEJ.
    NE VISKAS PASAULYJE MATUOJAMA PINIGAIS KAIP SITA ISHKRYPELIU VALDOMA JTO DARO.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė