ŠMKK baigė svarstyti naujos redakcijos Mokslo ir studijų įstatymo projektą (0)

mokslas.mokslininkai_smm.lt nuotr

smm.lt nuotr.

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas (ŠMKK) gruodžio 16 d. posėdyje toliau svarstė Mokslo ir studijų įstatymo XI-242 pakeitimo įstatymo projektui XIIP-3376 pateiktus siūlymus. Buvo apsvarstyti visi pasiūlymai. Komitetas po svarstymo pritarė visai išvadai bendru sutarimu (8). Svarstymo metu, tiek Seimo  nariai, tiek akademinė bendruomenė pateikė daug siūlymų, kai kuriems iš jų buvo pritarta.

Komitetas pritarė siūlymams dėl studijų stipendijos įrašymo į įstatymo projektą. Pagal šį siūlymą, aukščiausius konkursinius balus pagal geriausiai vidurinio ugdymo programą baigusiųjų eilę surinkusiems asmenims, priimtiems į pirmosios pakopos ar vientisų studijų programų valstybės nefinansuojamas vietas, iš valstybės biudžeto lėšų studijų laikotarpiui bus skiriama norminės studijų kainos dydžio studijų parama (jeigu už studijas mokama metinė studijų kaina mažesnė už norminę studijų kainą, tokiu atveju studijų kainos dydžio). Finansavimo paskirstymą studijų paramai pagal studijų sritis nustatys Vyriausybė, atsižvelgdama į valstybės ūkinės, socialinės ir kultūrinės plėtros poreikius ir valstybės finansines galimybes. Antrosios pakopos studentai ir doktorantai galės gauti studijų paramą Vyriausybės nustatyta tvarka.

Komitetas taip pat iš dalies pritarė Seimo nario G. Steponavičiaus siūlymui dėl gerai besimokančio studento sąvokos, kuriame gerai besimokančiu laikomas asmuo, kurio studijų rezultatų vidurkis po mokslo ir studijų institucijos nustatyto studijų laikotarpio, ne ilgesnio negu studijų metai, po kurių atliekama reguliari pagrindinė žinių patikra, yra „gerai“ pagal aukštosios mokyklos statute, atsižvelgiant į studijų sričių ir krypčių grupių specifiką, nustatytą studijų rezultatų vertinimo sistemą ir kuris neturi akademinių skolų.

Po ilgų diskusijų ir svarstymų, ŠMKK pritarė siūlymui finansuoti mokslo veiklą nevalstybinėse mokslo ir studijų institucijose. Tai bus įgyvendinama Vyriausybės nustatyta tvarka. Šis sprendimas turėtų padėti nevalstybinėms aukštosioms mokykloms vykdyti mokslinius tyrimus ir kelti studijų kokybę.

Be to, siekiant užtikrinti lituanistinių mokslo ir studijų institucijų teisinę apsaugą ir jų ypatingą svarbą, buvo pritarta papildyti įstatymo 40 straipsnio 2 dalį, kad sprendimą dėl valstybinio mokslinių tyrimų instituto pabaigos ir pertvarkymo priima Vyriausybė. Sprendimą dėl valstybinio mokslinių tyrimų instituto, kurio tikslas – kaupti, sisteminti, saugoti, skleisti nematerialųjį ir dokumentinį lituanistikos paveldą, vykdyti fundamentinius lietuvių kalbos, etnologijos, raštijos, kultūros ir istorijos paveldo tyrimus, pabaigos ir pertvarkymo priima Vyriausybė Seimui pritarus.

Pritarus šiam pasiūlymui, nebelieka būtinybės lituanistinius institutus steigti įstatymu.

„Džiugu, kad po ilgų ir intensyvių diskusijų komitete, baigėme svarstyti šį įstatymo projektą. Tikimės, kad jo svarstymas Seime neužtruks ir naujos redakcijos Mokslo ir studijų įstatymo naudą pajaus visa akademinė bendruomenė“,  – teigė ŠMKK pirmininkas Raimundas Paliukas.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė